KAŻDY PSIAK POTRZEBUJE MĄDREJ NAUKI.
Opublikowano: 2022-03-02

KAŻDY PSIAK POTRZEBUJE MĄDREJ NAUKI.

Każdy psiak, aby być normalnym, mądrym, myślącym, stabilnym emocjonalnie psem potrzebuje bardzo mądrej życiowej nauki, która powinna być rozpoczęta, najszybciej od małego, jak to tylko jest możliwe.

Przy mądrej, życiowej nauce musi iść równolegle w parze mądre prowadzenie psiaka przez życie i tutaj ogromną rolę odgrywa opiekun/ opiekunka/ opiekunowie zwierzęcia, ponieważ to od nich będzie bardzo mocno zależało to, jak pies się będzie czuł, jak zachowywał i jakie będą towarzyszyć mu emocje. Sposób bycia właściciela, jego postępowanie, aparycja, zachowanie, traktowanie zwierzęcia, to wszystko ma ogromny wpływ na zachowanie psa.

Dużo ludzi niestety kompletnie o tym nie myśli, nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo od nich uzależnione jest zachowanie ich psiaków. A właśnie od tego powinni zacząć, ponieważ bardzo dużo psich problemów bierze się z nieprawidłowych w stosunku do psa zachowań ludzkich.

Niestety zamiast zastanowić się nad sobą, nad swoim podejściem do zwierzęcia zapewnić swojemu zwierzęciu mądrą naukę życia, ludzie myśląc bardzo egoistyczne i nie w porządku w stosunku do zwierzęcia dążą, chcą beznadziejnych tresur i technicznych działań, aby zrobić tak, żeby pies się słuchał ,był posłuszny i robił wszystko, co chce człowiek , a to wszystko zawsze ma beznadziejne i fatalne skutki.

Nie można zmuszać do niczego swojego psiaka, tak jak nie wolno wymagać, aby na momencie on się wszystkiego nauczył i wszystko rozumiał. Pies potrzebuje na wszystko dużo czasu. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Przeanalizujcie przed zakupem, czy nabyciem zwierzęcia, czy w ogóle jesteście gotowi na to i czy chcecie dzielić życie z innym gatunkiem, który zachowuje się inaczej niż człowiek, który ma inne potrzeby niż człowiek. Żeby potem nie wysłuchiwać tych Waszych beznadziejnych głupot, że wkurza Was sierść, że wkurza was odgłos picia wody z miski, że jest nakapane, czy nabrudzone, że drażnią was ślady śliny, że trzeba z psem wychodzić i inne takie…

Pies to cudowna czworonożna istota, ale też obowiązek wymagający odpowiedzialnego traktowania i mądrego dbania o prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny. Pies ma swoje ważne potrzeby, które odpowiedzialny właściciel winien jest mu zapewniać. To co dasz od siebie i będziesz dawał, to jak będziesz traktował swojego psa, to co mu zapewnisz i będziesz zapewniał, będzie bardzo mocno miało wpływ na to, z jakim psem będziesz żył. 

A na zdjęciu psi maluch Mubijas vel Thai, który ma zapewnioną bardzo ważną i mądrą naukę życia, który jest zrozumiany i szanowany.