ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Opublikowano: 2022-09-28

ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Wraz z Psią Profesor Mafrą i z Manwarkiem  witamy się ze wszystkimi fajnymi ludźmi. Równocześnie przypominamy wszystkim o tak ważnej i istotnej sprawie, jaką jest odpowiedzialność z posiadania zwierzęcia. 

Każdy rozumny, empatyczny, myślący racjonalnie człowiek nabywając psiaka zdaje sobie doskonale sprawę z odpowiedzialności za posiadanie zwierzęcia. Taki człowiek wie, że o swojego psiego przyjaciela  dba się należycie.

Odpowiedzialny opiekun zwierzęcia zapewnia mądrze swojemu psu wszystkie bardzo ważne psie potrzeby, dba należycie o jego rozwój psychiczny i fizyczny

Odpowiedzialny opiekun zawsze zapewnia swojemu psu tak bardzo ważną mądrą życiową naukę, podczas której psiak jest przygotowywany do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu.

Mądry, empatyczny, odpowiedzialny, myślący racjonalnie opiekun doskonale rozumie, że dzieli życie z gatunkiem całkowicie różniącym się od ludzkiego, szanuje i daje psu być sobą, a nie zmusza do bycia kimś innym i robienia czegoś sprzecznego dla danego gatunku.

Odpowiedzialny opiekun zapewnia swojemu zwierzęciu mądrą, profesjonalną pomoc behawioralną i weterynaryjną.

Tak postępują mądrzy i odpowiedzialni opiekunowie swoich zwierząt i oby jak najwięcej psiaków miało takich ludzi przy sobie.

Niestety bardzo dużo ludzi nabywa psiaki bez jakiegokolwiek zastanowienia się, przemyślenia, czy w ich życiu jest miejsce dla psa, czy powinni mieć psa, czy nadają się do tego, aby mieć psa.

Dużo ludzi ma też takie mylne, nieodpowiedzialne, często też egoistyczne myślenie, że wystarczy nabyć psa i tyle .

Dlatego tak często piszemy, aby ludzie, którzy chcą nabyć psa, zastanowili się i wstępnie przemyśleli (bo wiadomym jest że w życiu nie można wielu spraw przewidzieć), że pies to żywa istota, przedstawiciel gatunku różniącego się od ludzkiego, który ma swoje ważne psie potrzeby i o którego pod każdym względem należy dbać zarówno w zdrowiu jak i w chorobie.

Dzięki takim przemyśleniom i mądremu podejściu do tematu może wiele ludzi się zastanowi, że faktycznie nie są gotowi, że w ich życiu nie ma miejsca dla psiaka, że nie powinni mieć psa, że są w wielu innych sprawach dobrzy, ale nie nadają się do tego, aby zajmować się zwierzęciem, że nie będą potrafili, co najczęściej niestety będzie wynikało z wyrachowanego, ludzkiego egoizmu niczym się „dzielić ” z psem, czyli mam tutaj na myśli egoistyczne sępiarstwo, gdzie dany człowiek będzie miał na wszystko dla siebie, pakował sobie za przeproszeniem i pisząc przysłowiowo w tyłek wszystko co się da , a swojemu zwierzęciu będzie sępił na wszystko.

Niestety w moim życiu dużo przewinęło się już takich egoistycznych i beznadziejnych ludzi , którzy dla siebie na wszystko mieli, ale żeby coś zapewnić, czy kupić swojemu zwierzęciu to już nie… Nie wiem i nie wyobrażam sobie tego, jak można być takim beznadziejnym i obrzydliwym egoistą.

Dlatego proszę zawsze przemyśleć zakup, czy w inny sposób chęć nabycia zwierzęcia, które będzie miało swoich dużo potrzeb, co dla mądrych, myślących racjonalnie ludzi jest sprawą oczywistą i normalną życiową a niestety dla innych nie.

Dzięki temu może mniej psiaków ucierpi, nie trafią tam gdzie nie powinny trafić, nie będą „workami” do wyżywania się za to, że mają swoje ważne psie potrzeby, że wymagają nakładów finansowych (to aż mi przez gardło nie przechodzi, że trzeba ludziom tak naturalne i życiowe rzeczy „uświadamiać”), nie będą upodlone, nie będą źle traktowane, nie będą izolowane, nie będą żyć gdzieś niby „w domu” a pozamykane w klatkach, w garażach, w szafach, w piwnicach, w drewutniach, pralniach, bądź też pozostawione same sobie na podwórkach…

A najbardziej bezczelnym i obrzydliwym zachowaniem ze strony właściciela/właścicielki/właścicieli jest to, kiedy są oni wściekli na swojego psa i mają pretensję do „całego świata” o to, że mają oni tego psa i że pies ma swoje potrzeby… To jest tak żenujący absurd, że po prostu szok.

Dlatego na zakończenie jeszcze raz przypominam, że psy to nie zabawki, nie maskotki i nie rzeczy do odstawienia na półce jak się znudzą. Psy to żywe istoty, które mają swoje ważne psie potrzeby a odpowiedzialny właściciel bez łaski powinien je zapewniać. Jeżeli dalej tego nie rozumiesz, to nie nabywaj nigdy psa, a jeśli masz już psa i dalej tego nie rozumiesz, to właśnie jesteś jedną z tych osób, która kompletnie nie powinna mieć psa i pozostaje tylko współczuć zwierzęciu.

 A dla wszystkich fajnych ludzi jeszcze raz fajnego dnia.