Z ŻYCIA SZKOŁY

Bardzo ważna rola i ciężka praca Psów Uczących.

W Psim Collegu LikeDog w rewelacyjny sposób uczą i pomagają naszym psim uczniom w wychodzeniu z przeróżnych problemów specjalistycznie przygotowane Psy Uczące.

Oprócz tak ważnej życiowej nauki Psy Uczące 

 pomagają naszym psim uczniom w poradzeniu sobie z wieloma różnymi problemami, w tym z różnymi niekontrolowanymi wybuchami, niepotrzebną prowokacją, z agresją, oczywiście wcześniej sprawdzamy na ile jest to możliwe, na jakim poziomie pies gryzie, bądź już wstępnie jest wiadomo z jakim osobnikiem mamy do czynienia, co wynika z wstępnych informacji i wywiadu przeprowadzonego z właścicielami zwierzęcia.

Jeżeli mamy do czynienia z psem bardzo agresywnym, wtedy nigdy bynajmniej na początku, albo też i w ogóle nie wchodzi do pracy Pies Uczący , ponieważ psom z dużą agresją, bądź też przy występującej agresji łowieckiej nigdy nie będzie można zaufać, a Psów Uczących nie wolno narażać na ryzyko, które w takich sytuacjach jest bardzo wysokie. Zdarzają się bowiem osobniki, dla których najlepszym rozwiązaniem będzie kontrolowanie środowiska, a nie wprowadzanie programu aktywnej zmiany zachowania.

Rehabilitacja społeczna lub wtórna socjalizacja to bardzo ważna, ale też niełatwa wymagająca dużej wiedzy, praktyki, doskonałej znajomości psiej psychiki praca polegająca na przemyślanym aranżowaniu kontaktów społecznych między psem wykazującym agresję, a Psem Uczącym, który swoim mądrym zachowaniem wpaja drugiemu psu inne zależności.

Oczywiście pies poddany takim symulacjom musi być do tego przygotowany wcześniej i musi wiedzieć, co się wokół niego dzieje i w miarę kontaktować z otoczeniem zewnętrznym. Jeżeli przyjmujemy psa, z którym kompletnie nie ma prawidłowego kontaktu, najpierw musimy przeprowadzić umiejętną, przemyślaną pracę z nim, aby osobnik zaczął kontaktować.

Pies Uczący przy mądrym wsparciu przewodnika pokazuje psu, który prowokuje i próbuje atakować, że nie akceptuje takich zachowań i że nie będzie w takie niepotrzebne zadymy wchodził. Pies Uczący nie daje się łatwo sprowokować, ani zastraszyć. Pies Uczący  jest to pies dobrze i przede wszystkim prawidłowo zsocjalizowany, używający właściwych sygnałów i umiejętnie przygotowany do pracy, która nie jest łatwą pracą, a wręcz odwrotnie.

Na zdjęciach Psia Profesor Mafra podczas bardzo ważnych zajęć i rehabilitacji społecznej z naszym psim uczniem Drago, który w tamtym okresie był bardzo niestabilnym emocjonalnie, atakujacym bez potrzeby, prowokującym psem. Psia Profesor Mafra nie dawała się zastraszyć i blokowała swoją postawą i zachowaniem „odpały” Drago. To już było jakiś czas temu. Teraz nasz psi uczeń dzięki przemyślanej i mądrej pracy w Psim Collegu LikeDog, oraz bardzo mądremu podejściu do tematu jego ukochanych właścicieli, to całkiem inny psi chłopak.

Psia Profesor Mafra i Manwar rewelacyjnie uczyli i wspierali podczas nauki i ćwiczeń naszego psiego ucznia Rokiego.


Dla super fajnego stanu psychicznego, dobrego samopoczucia, mądrego i prawidłowego uczenia się, nie ma nic lepszego, jak super nauka, wśród przedstawicieli swojego gatunku i w sprzyjającym miejscu dla psiaków.

Nasz psi uczeń Rey jak zawsze rewelacyjnie spędzał swój psi czas w swoim ulubionym Psim Collegu w towarzystwie Psiej Kadry Nauczycielskiej, która rewelacyjnie uczy naszego psiego ucznia samych ważnych, życiowych rzeczy.

  • Rey pod opieką ekipy LikeDog
  • Mafra Pies Uczący. Psia Profesor.
  • Manwar Psiak przygotowywany do roli Psa Uczącego
  • Mafija vel Ortyja vel Yoda

Niezastąpiona Psia Kadra Nauczycielska, dzięki której nasi psi uczniowie otrzymują mądrą naukę i profesjonalną pomoc.

Przygotowanie psiaków do roli Psów Uczących, to nieustanna praca nad wszystkim, a raczej ogrom pracy i ogromne nakłady pod każdym względem.


Aby mieć szczęśliwego, mądrego, myślącego, stabilnego emocjonalnie, prawidłowo kontaktującego z otoczeniem zewnętrznym psiego przyjaciela  należy go przede wszystkim zrozumieć, szanować, zapewnić mu mądrą życiową naukę i mądrze prowadzić przez życie i nigdy go nie tresować, ani w żaden inny sposób źle traktować.


Chwilowy odpoczynek podczas fajnego spacerku, z którego pozdrawiają Psia Profesor Mafra, Psia Profesor Buszka i kosmiczna kosmitka  Mafija.


A ja rosnę i rosnę i niedługo wszystkich przerosnę. No może nie mojego Psiego Profesora Mufasę.

Manwarek jeszcze tak niedawno taki malutki przy swoim najwspanialszym i najlepszym Psim Nauczycielu Mufasie, a teraz już trochę większy psi chłopak.


Mafija vel Ortija vel Yoda  & Zanra  & Mubijas vel Thai  najpierw wychowankowie i uczniowie psiego Profesora Mufasy, który nauczył ich poprawnej psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań, rewelacyjnie wprowadził w psie życie i nauczył panowania nad swoimi emocjami w różnych życiowych sytuacjach , a teraz Psi Nauczyciele  w psim Collegu LikeDog, którzy sami w rewelacyjny sposób uczą naszych psich uczniów samych mądrych i życiowych rzeczy i spraw.


Psia Kadra Nauczycielska  uczyła naszego psiego ucznia poprawnych psich zachowań, a Kayan uczył się spokojnego przebywania wśród innych i wśród wielu przeróżnych bodźców i rozproszeń.


Tak jak już wspominałyśmy jakiś czas temu kontrowersyjna uroda naszej kosmicznej kosmitki Mafijci przykuła uwagę jednej z firm produkującej akcesoria dla zwierząt. Mafijcia otrzymała propozycje zareklamowania wygodnych produktów dla psiaków tej firmy. I tak kosmiczna kosmitka stała się jedną z twarzy wrześniowej kolekcji Terra, w której prezentuje kolekcje Terra Fire, specjalnie dopasowanej do temperamentu i osobowości psiej modelki.


Dzień dobry.

Wraz z Psim Profesorem Mufasą  witamy się ze wszystkimi fajnymi ludźmi, a wszystkim przypominamy, że nigdy nikt nie zmieni życia ze swoim psem na lepsze, nie poprawi wspólnej relacji, jeśli człowiek będzie wymagał tych zmian tylko od zwierzęcia, zamiast zacząć je wprowadzać od siebie… Fajnego dnia życzymy Wszystkim fajnym ludziom i wszystkim psiakom, aby każdy był z niego zadowolony adekwatnie do realizacji swoich potrzeb wynikających dla potrzeb danych gatunków.


Nasz psi uczeń Hobi doskonale wie, że najlepiej swój psi czas spędza się w swoim ulubionym Psim Collegu LikeDog wśród swoich Psich Nauczycieli. Nasz psi uczeń jak zawsze rewelacyjnie spędził swój psi czas podczas zajęć i nabył dużo następnej ważnej życiowej nauki. Naszego psiego ucznia w rewelacyjny i mądry sposób uczy wszystkiego Specjalistycznie przygotowana Psia Kadra Nauczycielska 


Zbiórka przed następnymi ćwiczeniami w doborowym towarzystwie  i w super atmosferze i w super miejscu dla psiaków. Nasza psia uczennica Cortinka jak zawsze szczęśliwa ze swoimi super psimi kumplami  i Psimi Nauczycielami w oczekiwaniu na ćwiczenia.


Najszczęśliwsze są te psiaki, które są przez człowieka zrozumiane i szanowane. Na zdjęciu część psiej Kadry Nauczycielskiej psiego Collegu LikeDog.


Nie nabywaj psa danej rasy, ani w ogóle psa, jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z odpowiedzialności za posiadanie zwierzęcia. Niestety dużo ludzi nabywa różne rasy psów, bądź w typie, bo „piesek ładny, bo taka moda, bo sąsiad ma”, aby tylko nabyć, po czym niszczą te psy psychicznie i często też fizycznie .

Bardzo dużo ludzi kompletnie nic nie zapewnia mądrego swoim psom i mają swoje psy za nic, za rzeczy, za zabawki, za maskotki, którymi chcą się „pobawić” jak mają ochotę.

Przy dużej ilości ludzi żyją psy, które są strasznie nieszczęśliwe, które nie mogą być tym kim są, które są na siłę uczłowieczane, które są beznadziejnie tresowane, które są wpuszczane w niekomfortowe sytuacje, które są izolowane, które są używane do obrzydliwych ludzkich fanaberii, które są uzależniane od różnych rzeczy i zachowań…

Niestety psa może mieć każdy, ale nie każdy powinien tego psa mieć . Dużo ludzi nie powinno mieć żadnego zwierzęcia przy sobie 

Brak świadomości, brak odpowiedzialności, brak racjonalnego myślenia, brak zrozumienia, brak szacunku i bardzo egoistyczne podejście do psa…A potem cierpi tyle psiaków… Kiedy zdecydujesz się na to, aby mieć przy swoim boku przedstawiciela różniącego się od ludzkiego gatunku, to pamiętaj, że odpowiedzialny, mądry i empatyczny człowiek szuka przede wszystkim drogi do tego, aby zrozumieć swojego psa i zapewnić wszystkie ważne potrzeby swojemu psu 


Nasza psia uczennica Cortinka jak zawsze rewelacyjnie spędziła swój psi czas w swoim ulubionym Psim Collegu  w towarzystwie Psiej Kadry Nauczycielskiej.


Kiedy szczeniaczek:

– ma zapewnioną mądrą, życiową naukę, która odbywa się z poszanowaniem jego godności i emocji,

– ma zapewnione wszystkie swoje psie potrzeby,

– jest umiejętnie i mądrze wprowadzany w trudny dla psiaków ludzki świat,

– jest umiejętnie zapoznawany z rzeczami i sytuacjami dnia codziennego,

– jest umiejętnie i mądrze uczony panowania nad swoimi emocjami,

– nie jest uczłowieczany,

– nie jest bezsensownie nakręcany na przedmioty, czy wykonywanie danych czynności, 

a co najważniejsze nie jest tresowany (co jeszcze wielu opiekunów psów myli z wychowaniem ), a

– jest umiejętnie przygotowywany do życia

– w sposób humanitarny,

– we wzajemnym szacunku i zaufaniu,

– bez użycia metod i narzędzi awersyjnych (które stosuje się na tresurach), może prawidłowo się rozwijać zarówno

 psychicznie jak i fizycznie i wyrasta na mądrego, myślącego, analizującego, charakternego, dumnego, społecznego, świadomego psiego przyjaciela. 

A na zdjęciu mały Manwarek , który dzięki mądrej i profesjonalnej nauce w psim Collegu LikeDog wspaniale się wszystkiego uczy i pięknie rozwija pod każdym względem. 


 Poprzez zrozumienie, szacunek, zapewnienie swojemu psiemu przyjacielowi bardzo ważnej nauki i wszystkich ważnych psich potrzeb, oraz mądre prowadzenie przez życie będzie się miało przy sobie wspaniałego psa.

A niestety przez brak zrozumienia psa, brak szacunku, złe traktowanie zwierzęcia, poprzez brak zrozumienia jego potrzeb, beznadziejne tresowanie żaden pies nigdy nie będzie szczęśliwym psem.

To jakie życie będzie wiódł pies, jest bardzo zależne od tego, do jakich ludzi i na jakich ludzi trafi…

My wraz z Psim Profesorem Mufasą  życzymy wszystkim psiakom by trafiały w swoim życiu do ludzi mądrych, myślących, empatycznych i szanujących innych. 


Dzień dobry witam się serdecznie ze wszystkimi fajnymi ludźmi.

„Ja rosnę, niedawno skończyłem cztery miesiące i każdego dnia poznaję jakieś nowości na tym świecie, w który to moja Magda bardzo umiejętnie wprowadza mnie każdego dnia. A Magdzie bardzo pomagają moi uczący bracia i siostry, których bardzo obserwuję i którzy mnie tak rewelacyjne wprowadzają w psio-ludzki świat.

Wszystko jest takie ciekawe, ale też często dziwne, straszne, niewiadome, ale zawsze jest przy mnie Magda, która mądrze i z takim spokojem pokazuje mi, że jednak to nie jest straszne, tylko na pierwszy rzut oka tak wygląda, a te niektóre dziwne dźwięki, no tak drażniące dla psich uszu, ale krzywdy nie robią .

Magda mnie bardzo umiejętnie chroni i nie pozwala obcym ludziom mnie dotykać, a ja jestem jej taki za to wdzięczny. Nie wiem skąd u ludzi się to bierze, że tak bardzo chcą dotykać obcego psa, no czy oni też by chcieli być dotykani, poklepywani, zaczepiani przez innych, nieznanych im ludzi ? 

Albo kiedy ktoś idzie w naszym kierunku i wydaje takie dziwne gulgoty i dźwięki typu: „ojoju ciuciuciu , boziu o jejciuniu, gul gul  pochylając się jakoś tak nienaturalnie i skradając się. Myślę sobie czy to może jakiś wariat , czy nie wiem co, bo przypomina człowieka, ale w moim otoczeniu nikt tak się nie zachowuje. Ale zaraz wkracza do akcji moja Magda, która nie pozwala do mnie podchodzić i prosi żeby tak w stosunku do mnie się nie zachowywać. No i w sumie do niej, bo dziwnie się patrzy na takiego kogoś, jak się zaczyna zachowywać jak tajemniczy Don Pedro z Krainy Deszczowców .

Nie mogę się nadziwić jak na każdym kroku jest to ważne, aby umiejętnie mnie uczyć, wspierać, prowadzić przez życie, abym wyrósł na szczęśliwego, mogącego być sobą, stabilnego emocjonalnie, zrównoważonego psychicznie, mądrego, prawidłowo myślącego, normalnego psa. Nooo jest przy tym ogrom pracy. Niedługo pokaże Wam, jak wszystko na spokojnie poznaję, obserwuję i dzielnie podążam z ekipą na spacerku.Jak to mówi moja ukochana Magda, najpierw ważna nauka i przygotowanie do wszystkiego w Psim Collegu, w tym cudownym miejscu, które uwielbiam.” Manwar .


Nabywając psa, człowiek staje się za niego odpowiedzialny. Ta odpowiedzialność powinna trwać przez całe życie zwierzęcia, a nie tylko przez chwilę.

Odpowiedzialny, mądry, świadomy i empatyczny człowiek przede wszystkim dąży do tego, aby zrozumieć swojego psa, a przede wszystkim to, że pies jest gatunkiem całkowicie różniącym się od ludzkiego, który ma swoje ważne potrzeby i wymagania.

Odpowiedzialny, mądry, świadomy i empatyczny właściciel nabywa swojego psa z pełną świadomością zdając sobie sprawę, że psem należy się opiekować i dbać o jego zdrowie psychiczne i fizyczne .

Odpowiedzialny, mądry, świadomy i empatyczny właściciel dba o prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny swojego zwierzęcia zapewniając mu mądrą naukę, wszystkie ważne życiowe potrzeby i mądrze prowadzi swojego psa przez życie.

Odpowiedzialny, mądry, świadomy i empatyczny właściciel szanuje swojego psa i robi wszystko, aby mieć fajnego psiego przyjaciela, który sam z siebie chce przy nim, a nie że musi, bo nie ma innego wyjścia .

Odpowiedzialny, mądry, świadomy, empatyczny właściciel nigdy nie ucieka się do żadnych beznadziejnych tresur swojego psa, i nie stosuje jakiejkolwiek przemocy względem swojego zwierzęcia i nie pozwala na nią innym .

Odpowiedzialny, mądry, świadomy, empatyczny właściciel doskonale wie, że pies ma swoje ważne psie potrzeby przez całe swoje życie, a nie tylko przez „chwilę ” 

Wszystkich fajnych ludzi pozdrawia Psi Profesor Mufasa.


Każdy psi maluch powinien mieć zapewnioną mądrą naukę życia najszybciej, jak tylko się da, a jeszcze całkiem super, to w otoczeniu mądrych, stabilnych emocjonalnie, socjalnych psów.

Nie czekajcie, nie zwlekajcie, nie bagatelizujcie, nie odkładajcie na później, bo przez takie nieodpowiedzialne zachowanie bardzo krzywdzicie psiaki i przyczyniacie się do ich późniejszych problemowych zachowań, które są następstwem braku, bądź zapewnienia odpowiedniej nauki.

I co bardzo ważne, to proszę pamiętać, że psiaki potrzebują czasu na wszystko, a ich nauka musi być przemyślana, mądrze poprowadzona, regularna i systematyczna. Braki odpowiedniej nauki w szczenięctwie mają bardzo duży wpływ na późniejsze życie psa i odbijają się negatywnie na wielu sprawach. Zaniedbania w szczenięctwie są w późniejszym życiu psa bardzo trudne do nadrobienia .

A na zdjęciu bardzo malutka kosmiczna kosmitka  Mafijka , wtedy jeszcze mały wrednowaty, piraniowaty dzikus , odpoczywająca po nauce przy swoim Psim Profesorze Mufasie w „domku” LikeDog, którego wcześniej swoim dzikustwem bardzo wymęczyła, a była wtedy niemożliwa . Psi Profesor Mufasa , jak i zresztą wszyscy mieli do tej małej atakującej dzikiej piranii ogrom cierpliwości.


Zaczynamy stopniowo przyuczać małego Mubisia do pełnienia ważnej i zacnej roli w Psim Collegu. Przed nami początki pracy. W nauce małego pomagał mi Psi Profesor Mufasa i wszędobylska kosmiczna kosmitka  Mafija . A Ridziulka towarzyszyła nam we wszystkim.


Nasza psia uczennica jak zawsze rewelacyjnie spędza swój psi czas będąc w swoim ulubionym Psim Collegu. Gita zwana przez nas pieszczotliwie Giciunią przybyła na nauki do Psiego Collegu jako malutki psi szkrabik, co było bardzo mądre, ponieważ im wcześniej maluch zaczyna się wszystkiego uczyć tym lepiej.

Mała Giciunia była dość dzika, wycofana, nic nie znała, dość gryząca, a na widok innych psiaków reagowała mocną paniką. Psia Kadra Ucząca krok po kroku uczyła wszystkiego naszą psią uczennicę, najwięcej na początku zrobił Psi Profesor Mufasa, który dzielnie wytrzymywał wrzaski i doskakiwania małego dzikuska.

Na pierwszym zdjęciu malutka Giciunia na początku swojej nauki ze swoimi Psimi Nauczycielami. Na drugim zdjęciu nasza psia uczennica teraz ćwicząca w towarzystwie swoich Psich Profesorów. 

Dzięki przebywaniu i nauce z Psią Kadrą Uczącą Gita ma opanowaną rewelacyjnie prawidłową psią komunikację, a co ważne rewelacyjnie sobie radzi w różnych sytuacjach ze swoimi emocjami. Gdyby psia dziewczynka została „sama ze sobą” w takim stanie jak była malutka i nie miałaby zapewnionej mądrej nauki, miałaby ona bardzo dużo różnych problemów, a tak od razu za malucha rozpoczęliśmy pracę nad wszystkim i mądrą życiową naukę. Teraz Gicia to super psia dziewczynka, myśląca i kontaktowa. Psia dziewczynka ma swoją cudowną ludzką rodzinkę , swój ulubiony Psi College , a tam swoich wspaniałych Psich Nauczycieli i psich kolegów , z którymi przebywanie, nauka, zabawa, odpoczynek rewelacyjnie oddziaływują na jej samopoczucie psychiczne.


Każdy pies, bez względu jakiej przedstawicielem jest rasy, bądź do jakiej podobny jest rasy, będzie wspaniałym psim przyjacielem, kiedy będzie on przede wszystkim zrozumiany , szanowany, będzie miał zapewnioną mądrą naukę plus do tego jeszcze wszystko, co potrzebuje, aby móc się prawidłowo rozwijać psychicznie i fizycznie oraz prawidłowo funkcjonować w codziennym życiu. 

Dużo, wręcz ogrom psów bardzo cierpi w swoim życiu, są niesłusznie i niesprawiedliwe „oceniane”, są skazywane na parszywe życie, tylko dlatego, że nie trafiają na właściwych, odpowiednich i odpowiedzialnych ludzi.  Nie wystarczy psa w życiu nabyć.  O każdego psa trzeba należycie dbać, mądrze go prowadzić przez życie, zapewnić mu prawidłową naukę, zapewnić mu to wszystko, co pies potrzebuje, nie człowiek , bo ludzie często bardzo mylnie, bądź po prostu z egoizmu „oceniają „szczęście i zadowolenie swojego psa pod pryzmatem swojego zadowolenia, a to zazwyczaj kompletnie nie ma jedno z drugim nic wspólnego.

Psy należy szanować, nie wolno się nad nimi znęcać, nie wolno ich bić, kopać, szturchać, szarpać, dusić, przyglebiać do ziemi, rzucać czymkolwiek w nie, wykręcać fafli i uszu, ciągnąć za ogon i gryźć, bo niestety już w swoim życiu miałam do czynienia z ludźmi, którzy ze złości gryźli swoje psy i kazali to robić swoim dzieciom, aby „zdobyć nad psem przewagę „.

Żaden pies nie chce i nie potrzebuje żadnej, jakiejkolwiek przemocy ze strony człowieka.

 Żaden pies nie chce być źle traktowany, żaden nie chce robić za maskotkę, za popychadło i nie chce, aby robiono z niego psiego wariata. 

Żaden pies nie chce być zmuszany do czegokolwiek przy użyciu przez człowieka tych wszystkich obrzydliwych i beznadziejnych kolczatek , łańcuszków zaciskowych, dławików, obroży prądowych i innych. 

Żaden pies nie chce i nie potrzebuje być niepotrzebnie faszerowany wszelkimi lekami psychotropowymi i uspokajającymi

Natomiast każdy pies na pewno chciałby mieć przy sobie spokojnego, myślącego, stabilnego emocjonalnie, empatycznego przewodnika, a z tym najważniejszym niestety w większości przypadków bardzo ciężko… Tak jak są psi szczęściarze, którzy trafili w swoim życiu na super ludzi , tak niestety jest mnóstwo nieszczęśliwych, niezrozumianych, sponiewieranych psów… Niestety psa może mieć każdy, ale co drugi człowiek nie powinien go mieć…


Po bardzo intensywnym dniu wszyscy już dość zmęczeni. My zaczynamy ogarniać Psi College po zajęciach, jak zawsze jest dużo sprzątania. Psi Profesor Mufasa już sobie wygodnie odpoczywa w towarzystwie Patryka, który przyjechał nas odwiedzić.


Amstaffy to psy często bardzo krzywdzone przez ludzi poprzez ich złe prowadzenie w życiu i brak prawidłowej nauki. Często osoby nabywające tą rasę robią to nieświadomie i próbują „wychowywać” potem takiego psa czytając wszelkie głupoty na temat rasy na różnych forach internetowych. A potem wszystko kończy się tak jak się kończy 'wylotem’ psa z domu na ulicę lub do schroniska, bo wyjazd, bo alergia… A tak naprawdę przy nieodpowiednim traktowaniu takiego psa w pewnym momencie „uczeń” przerasta „mistrza” i nagle okazuje się, że pies stanowi zagrożenie dla rodziny i otoczenia.

Otóż, żeby wychować wspaniałego przyjaciela, mądrego, dumnego, myślącego, nienakręconego, stabilnego przedstawiciela tej rasy przede wszystkim należy zapewnić mu odpowiednią naukę… A ta nauka to nauka życia, aby umiał sobie radzić ze swoim emocjami w życiu codziennym ze swoją rodziną. Taki pies, zresztą jak każdy inny, nie potrzebuje „nauki”: obrocik , kółeczko , łapeczka , zdechły pies. Taki pies potrzebuje odpowiedniej nauki życiowej: zapoznania ze wszystkimi rzeczami, zjawiskami, odgłosami jakie może spotkać w życiu codziennym, nauki prawidłowej psiej komunikacji, nauki prawidłowego odpoczynku, a przede wszystkim nauki panowania i kontrolowania swoich emocji. Nie bierzcie amstaffów tylko dlatego, że naczytaliście się, że mają wysoki próg bólu, a dzięki temu nie będą czuły, jak wasze dzieci je biją, kopią, ciągną za uszy i wiele jeszcze innych beznadziejnych rzeczy. Nie każcie amstaffom wisieć na oponach, szarpakach, targać opon, łańcuchów, bo one wcale tego nie potrzebują. Przestańcie nakręcać amstaffy, poprzez ciągłe doskakiwanie do czegoś i ciągłe odrzucanie czegoś, uzależniając je w ten sposób od przedmiotów. Zdejmijcie z szyj amstaffów wszelkie łańcuchy, kolczatki, obroże prądowe, bo to są narzędzia awersyjne, które powodują ból, czyli służą do niczego innego jak tylko do znęcania się nad żywą istotą jaką niewątpliwie jest pies rasy amstaff. Przestańcie musztrować amstaffy, drażnić je, rozjudzać, a potem karać cieleśnie, bo nie podoba wam się ich niepożądane zachowanie będące skutkiem waszego nakręcenia. Przestańcie trzymać amstaffy całe dnie i noce w klatkach, uznając przebywanie w klatce za „wychowanie”. Z psem każdej rasy, a szczególnie z psami typu bull można wypracować sobie wszystko, na zasadzie wzajemnego szacunku i zrozumienia, bez zastosowania metod i narzędzi awersyjnych. Te psy, kiedy są mądrze uczone, mądrze prowadzone przez życie, kiedy są szanowane i zrozumiane, są wspaniałymi psimi przyjaciółmi, mądrymi, charakternymi, stabilnymi, myślącymi, bardzo uczuciowymi. A na zdjęciu Zanra amstaffka, która dzięki nauce od małego w psim Collegu LikeDog, wyrosła na wspaniałą przedstawicielkę swojej rasy.


Ważne!

Kiedy zgłaszasz się do osoby, która ma pomóc Twojemu psu i która teoretycznie jest specjalistą  (bo specjalista specjaliście nierówny szczególnie ten, który nazywa się tym kim zupełnie nie jest ) przyjrzyj się dokładnie (jeżeli w ogóle masz taką możliwość, albo zaobserwuj w internecie, jeżeli w ogóle ktoś coś prowadzi) jakie dana osoba ma psy i co one sobą reprezentują i w jaki sposób są prowadzone.

Ktoś z Państwa może powie:

„ale ja się nie znam, nie mnie to oceniać, może tak ma być”,

jeżeli tak sobie Państwo pomyślicie, to może odpowiedzcie sobie na takie pytanie: kogo byście chcieli widzieć u boku swojego mega problemowego psa?…

Kogoś, kto sam ma i żyje pod jednym dachem z adoptowanymi psiakami po przejściach, które najprawdopodobniej ze względu na swoje agresywne zachowanie zostałyby gdzieś tam przez kogoś w Polsce uśpione, bo nikt sobie z nimi nie radził, a raczej nie chciał poradzić?…,

Czy osobę, która wzięła sobie od małego szczeniaczka danej rasy tak źle przez nią/niego/nich prowadzonego i „uczonego”, że w bardzo młodym wieku zaczął wykazywać zachowania agresywne w stosunku do tych osób i innych psów, gdyż nie wytrzymał awersyjnych metod i narzędzi używanych podczas beznadziejnego tresowania go?…

A później po uśpieniu tego zdrowego fizycznie psa słodki wpis takiej osoby/osób w mediach społecznościowych, że ten pies to dopiero „nauczył ich życia, bo był taki agresywny”  — no agresywny sam z siebie na pewno się nie zrobił i gdyby nie został tak zepsuty mógłby w innych rękach wieść wspaniałe życie, niestety trafił tam gdzie trafił.

W czyje ręce wolelibyście Państwo powierzyć swojego na przykład kompletnie nieprzystosowanego do życia adoptowanego psiego przyjaciela:

Osobie, która od małego tresowała kupionego od szczeniaczka borderka, aby umiał wykonywać sztuczki siad, łapka, obrocik, zdechł pies, nogą, pif-paf i której pies wiecznie musi się szarpać, ganiać za piłami i który nie widzi nic, nawet tego swojego przewodnika tylko piłkę, patyk czy kawałek kiełbasy, czy surowizny, którą trzyma się w ręku i kompletnie nie umie wypoczywać…?

Czy osobie, która adoptowała ciężki przypadek psiaka, który wykazywał mega agresję w stosunku do ludzi i zwierząt i został rewelacyjnie zresocjalizowany przez tą osobę i przygotowany do życia tak, że żyje szczęśliwie z daną osobą i fantastycznie uczy inne psy poprawnych psich zachowań, jest mądry, myślący, spokojny i zrównoważony?

Co jest większym dla Państwa wyznacznikiem chcąc mieć wspaniałego życiowego psiego przyjaciela 

 pies, który jest mądry, dumny, myślący, socjalny, inteligentny, charakterny, życiowy i rewelacyjnie się z nim żyje na codzień, co osiągamy wspaniałą, mądrą systematyczną pracą, czy posiadanie bezmózgowego robota, który waruje, robi obrocik, przynosi kapciuszki, nie widzi Was tylko smaczki, piłki, patyki, szarpaczki, czy inne tam rzeczy, które trzymacie w swoich rękach, a w życiu codziennym nie radzi sobie kompletnie i jest nieporadny życiowo, co odbija się na państwa zdrowiu psychicznym i fizycznym, gdyż pies niszczy wam w domu, rzuca się na inne psy na spacerze, goni za samochodami, gryzie, atakuje, załatwia się w domu, kręci się za ogonem, nie słucha i wiele, wiele innych.

Pamiętajcie! 

Nic na dłuższą metę nie zdziałacie tresurą, bo tresura jest niczym innymi jak znęcaniem się nad psami zawsze takie działanie odbije się prędzej czy później na zdrowiu psychicznym i fizycznym Waszego psa, więc jeżeli ktoś będzie wam kazał kopać, bić, szarpać, rzucać, gryźć nakładać kolczatkę, obrożę prądową, zaciski, przyglebiać… uciekajcie od takiej osoby jak najdalej.

Oczywiście są też tacy, którzy lubią pod płaszczykiem „szkolenia”, które jest niczym innym jak zwykłą tresurą, taką formę przemocy zastosować na swoim psie, no ale niestety takim nieempatycznym, egoistycznym, samolubnym i nie liczącym się z emocjami i uczuciami innych człowiekiem, trzeba się już po prostu urodzić, tylko cierpią na tym niestety te biedne, niewinne psy.

A na zdjęciu dumna, mądra, myśląca, stabilną emocjonalnie psia Kadra Nauczycielska psiego Collegu LikeDog, która dzielnie każdego dnia wspaniale uczy naszych psich uczniów samych mądrych i życiowych rzeczy i osiąga w swojej pracy rewelacyjne efekty, o czym wiedzą wszyscy wspaniali właściciele naszych cudownych psich uczniów uczących się w swoim psim Collegu LikeDog.

Mufasa  — Psi Profesor
Mafra  — Psia Profesor
Buszka  — emerytowana Psia Profesor, adoptowana
Karmel  — Psi Nauczyciel, zresocjalizowany adoptowany pies po przejściach
Ridzia  — Psia Nauczycielka, zresocjalizowany adoptowany pies po przejściach
Mafia  — Psia Nauczycielka
Zanra  — Psia Nauczycielka


w Psim Collegu LikeDog ogromny udział w nauce naszych psich uczniów i w pomocy z wyjścia z problemów naszym psim uczniom ma Psia Kadra Ucząca, która jest jedyna taka w Polsce, jak i na świecie. Nikt tak dobrze i mądrze nie wprowadzi psiaka w życie, jak specjlalistycznie przygotowane do tego psy uczące.


Te osoby, które zapewniają swoim psiakom mądrą naukę, regularne spotkania ze stabilnymi emocjonalnie, mającymi wysokie kompetencje społeczne psami, mądrą pomoc swoim psiakom, to dokładnie wiedzą i widzą jaka jest różnica między szczęśliwym, zrozumianym, spokojnym, spełnionym, zadowolonym, myślącym, kontaktowym psem, a psem, który nic mądrego nie ma zapewnione.


Z psim Profesorem Mufasą  wykonaliśmy ogrom pracy, aby jego młodsza malutka siostrzyczka Mafra  mogła w przyszłości tak profesjonalnie uczyć i pomagać naszym psim uczniom jak jej mądry i dumny brat psi Profesor Mufasa. Dzięki profesjonalnej, umiejętnej, codziennej, systematycznej pracy psia Profesor Mafra  zaczęła rewelacyjnie uczyć i pomagać naszym psim uczniom.


Rok temu malutka Zanra  rozpoczynała swoje prawdziwe psie życie i nauki pod okiem wykwalifikowanej psio- ludzkiej kadry nauczycielskiej. Psia kadra ucząca miała dużo wyrozumiałości i cierpliwości dla małego zaczepnego berbecia, a teraz wyrosła już taka dumna, charakterna, mądra, myśląca psia dama.


Wszyscy już dość zmęczeni, ale jak zawsze super zajęcia, super nauka i super spędzony czas. Nasz psi uczeń Bruno w towarzystwie psiej kadry nauczycielskiej doskonalił sobie chodzenie na smyczy wśród wielu bodźców i rozproszeń. A to wszystko potem rewelacyjnie ma wpływ i przełożenie na codzienne życie, gdzie psiak chodząc na smyczy umie sobie dawać radę w wielu sytuacjach ze swoimi emocjami.

Psi Nauczyciele: Mufasa, Mafra, Buszka, Ridzia, Mafija, Zanra.


Psia Kadra Ucząca Psiego Collegu LikeDog.


Każdego psiaka można bardzo mądrze uczyć, prowadzić przez życie dążąc do tego, aby stał się on naszym szczęśliwym psim przyjacielem. Oczywiście trzeba tego chcieć, dążyć do tego i przede wszystkim zapewnić swojemu psiakowi mądry start w życie i mądrą naukę. I właśnie tak mądrze się uczy nasz psi uczeń Pako, który od małego pobiera nauki od najlepszych, czyli specjalistycznie przygotowanej psiej kadry uczącej. Ukochani właściciele psiego chłopca bardzo pragnęli mieć fajnego, mądrego, myślącego, kochanego psiego i wszyscy do tego dążymy. Pako jak trafił do psiego Collegu był dość niesforny, bardzo pobudzony, zaczepny i gryzący. Pierwsze nauki nasz wtedy malutki psi uczeń pobierał od swojego psiego Profesora Mufasy, , który miał dla tego małego zaczepnego gagatka mnóstwo zrozumienia i cierpliwości. Na spokojnie nasz psi uczeń uczy się wszystkiego, przed nami na pewno trudny okres młodzieńczego buntu, ale zawsze to wszystko będzie łatwiejsze do przebycia, kiedy psiak jest ciągle pod profesjonalną opieką. Pako ma swój cudowny dom, ukochanych właścicieli, swoją super szkołę, do której uwielbia przyjeżdżać, więc jednym słowem jest wielkim psim szczęściarzem. 

 Na pierwszym zdjęciu teraźniejszy nasz psi uczeń. Na drugim zdjęciu malutki Pako uczący się pod czujnym okiem psiego Profesora Mufasy. 


Pamiętajmy, że psiaki zawsze i wszędzie potrzebują zrozumienia i mądrego wsparcia, czasu na naukę, czasu na zmiany, mądrego prowadzenia przez życie i przede wszystkim każdy pies potrzebuje i chce pozostać psem. I nie zmieniajmy im tego na siłę i dajmy im być, tymi kim są, powinni być i chcą być.


W psim Collegu LikeDog nie uznawaliśmy, nie uznajemy i nigdy nie będziemy uznawać jakiejkolwiek przemocy względem psiaków!

Kiedy jesteś w pełni już uświadomionym właścicielem  i zostało ci wytłumaczone  jak bardzo pod względem fizycznym i psychicznym krzywdzisz swojego psa stosując kolczatkę, łańcuszek zaciskowy, obrożę prądową, dławik i doskonale wiesz, dzięki konkretnemu wytłumaczeniu,jak to wszystko działa i negatywnie wpływa na twojego psa  i mimo wszystko dla własnej złudnej wygody  stosujesz to, to nie masz prawa mówić o jakiejkolwiek miłości do swojego psa, bo świadomie go krzywdzisz.

Kiedy pod płaszczykiem miłości  mówiąc, że inaczej się nie da  nakładasz swojemu psu te wszystkie narzędzia awersyjne, kompletnie nie liczysz się z emocjami i zdrowiem swojego psa i świadomie go krzywdzisz fizycznie i psychicznie , nie robisz tego jak zawsze twierdzisz dla dobra swojego psa, tylko dla własnej wygodny podyktowanej lenistwem, kosztem zdrowia i odczuć żywej istoty, która jest całkowicie od ciebie zależna.


Części psiej Kadry Nauczycielskiej psiego Collegu LikeDog przygotowana do zajęć z psimi uczniami.


W psim Collegu LikeDog jak zawsze dużo ważnej nauki pobierał nasz psi uczeń Pako od psiej kadry nauczycielskiej, a najwięcej od psiego Profesora Mufasy. Pako uczył się chodzenia na smyczy, wytrzymywania trochę w jednym miejscu w spokoju i radzenia sobie ze swoimi emocjami przy innych wśród wielu rozproszeń. Nasz mały psi agent starał się sobie radzić ze swoimi emocjami, a wszyscy dookoła mieli ogrom cierpliwości dla swojego ucznia i dużo spokoju, szczególnie jak Pako sprawdzał sobie na ile może sobie pozwolić od czasu do czasu prowokując i wyskakując do każdego po kolei, ale widział, że te zachowania nie są w ogóle zauważalne przez kadrę, więc zaczął na spokojnie się przyglądać, co inni robią. Dużo ważnej i cennej nauki jak zawsze zresztą nasz psi uczeń wyniósł z zajęć


Wszystkie psiaki potrzebują zrozumienia, mądrej nauki, mądrego prowadzenia przez życie i mądrej miłości. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie.


kipa LikeDog podczas ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym, a między innymi kosmiczna kosmitka Mafija i Zanra szlifowały swoją naukę i radzenie sobie ze swoimi emocjami wśród wielu rozproszeń. I już na innym podłożu. Po długim czasie bez śniegu. Znów nowe doznania.


Taka rewelacyjna następna metamorfoza pod moim bacznym okiem i efekt codziennej, systematycznej, mądrej i przemyślanej pracy. I oczywiście na tym nie koniec, bo każdy się uczy przez całe życie. Na pierwszym zdjęciu już prawie siedmiomiesięczna coraz bardziej mądra, myśląca, kochana i też zadymiarska, dumna kosmiczna kosmitka Mafija odpoczywająca w „domku” LikeDog, a na drugim miejscu malutka wredna, drąca się w niebogłosy, gryząca dzika pirania w drodze do swojego nowego domciu.


W każdym psie możemy możemy mieć wspaniałego, mądrego, myślącego, mądrego, dumnego i kontaktowego psiego przyjaciela, ale to my ludzie musimy się o to bardzo postarać, aby poprzez szacunek, zrozumienie, spokój, cierpliwość, mądrą naukę, mądre prowadzenie przez życie, zapewniając wszystkie psie potrzeby dotrzeć go głowy naszego czworonożnego przyjaciela. Ps. I Pamiętajmy, że nic nie ma w życiu tak od razu. Na wszystko, co ma być trwałe, trzeba się napracować, a potem pracować nad wypracowanym. A wszystko potwierdza w stu procentach dumny psi profesor Mufasa.


Psia kadra nauczycielska uczyła naszą psią uczennicę poprawnych psich zachowań i radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

Gita na początku dość się pobudzała, bo ma jeszcze z tym znaczne problemy, ale spokojna, cierpliwa, dużo wytrzymująca psia kadra nauczycielska ładnie ją uczyła i pokazywała, że nikt nie będzie wchodził w bezsensowne zaczepki i wariactwo, że nikt nie pozwoli sobie na to, aby do niego doskakiwać i go gryźć i po czasie nasza psia uczennica zaczęła brać przykład ze swoich psich nauczycieli i zaczęła ładnie ze wszystkimi współpracować.

Taka nauka przy stabilnych emocjonalnie psach jest bardzo ważna dla psiego ucznia, przynosi bardzo duże efekty, a to potem bardzo wszystko przekłada się na codzienne życie.


W psim Collegu LikeDog skupiamy się podczas nauki naszych psich uczniów na samych bardzo ważnych rzeczach, dzięki którym psiak uczy się radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, poznaje umiejętnie dużo rzeczy, uczy się spokojnego przebywania w środowisku domowym, jak i na zewnątrz. Czyli skupiamy się na bardzo ważnej życiowej nauce.


Mądra przemyślana nauka, do tego wśród najlepszych daje niesamowite życiowe efekty. 

Nasz psi uczeń Jimmy, kiedy do nas trafił jako maluch, był dość niesforny, bardzo zaczepny, gryzł swoją ukochaną właścicielkę, był bardzo napastliwy, nie patyczkował się, aby wystartować i rzucić się na innego psa, szczególnie na głowę i zacząć gryźć, do tego bardzo mocno niszczycielski. 

W psim Collegu na spokojnie zaczęliśmy uczyć psiego chłopca wszystkiego od podstaw, w sposób mądry, przemyślany i co najważniejsze humanitarny.

W psim Collegu LikeDog nie uznajemy stosowania jakiejkolwiek przemocy względem psiaków, żadnego stosowania przedmiotów wywołujących strach, ból i bezradność Wykonujemy ogrom bardzo  ciężkiej pracy, a potem cieszymy się z fantastycznych efektów.

Jak zawsze nasza psia kadra ucząca stanęła na wysokości zadania i wszyscy pięknie, w dużym spokoju, przy mądrym moim wsparciu i mądrej kontroli, z ogromnymi pokładami cierpliwości zaczęli uczyć naszego psiego ucznia poprawnych psich zachowań, tego co jest ważne w codziennym życiu.

W psim Collegu LikeDog nie zajmujemy się głupotami, czymś niepotrzebnym, tylko robimy wszystko, aby przygotować naszych psich uczniów do radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach w codziennym życiu, bo to jest najważniejsze i od tego jest bardzo zależne poprawne wspólne psio- ludzkie życie.

Tutaj przede wszystkim robimy wszystko, aby każdy psiak stał się myślący, opanowany i dumny. Do tego wszystkiego bardzo są jeszcze potrzebni mądrzy, myślący i empatyczni właściciele, a Jimmy właśnie takich ma. Nasz psi uczeń był uczony wszystkich bardzo ważnych spraw, aby mądrze zadziałały one na jego głowę i działały i pozwoliły mu umieć sobie radzić w codziennym ludzkim życiu, które dla psiaków jest bardzo dziwne, zagmatwane, trudne i często budzące strach. Jimek bardzo polubił wszystkich w psim Collegu LikeDog i jego psi nauczyciele stali się również jego super kumplami.

Na paru zdjęciach ( jest ich mnóstwo w archiwum, ale tylko parę mogłam wybrać) na początku mamy małego psiego ucznia, kiedy rozpoczynał naukę w psim Collegu LikeDog i testował sobie wszystkich cierpliwość, szczególnie psiego profesora Mufasy, Jimka, który uspokajał się wyszukując smaczne kulki z psiego pasztetu na kawałkach drzewa, kiedy jego główka wchodziła jeszcze wtedy w tryb „odpałów” potem z częścią psiej ekipy uczącej, czyli z serii: border wychowywany przez pitbulle i to dwa po poważnych przejściach rewelacyjnie przeze mnie zresocjalizowane, potem część kadry uczącej uczyła psiego chłopca, że nie ma sensu rzucać się na wszystkich i wszystko dookoła, potem Jimek podczas ćwiczeń z Mafrą, swoją wielką psią przyjaciółką, gdzie razem się uczyli od malucha i ze swoimi przyszywanymi „siostrami”, z którymi na początku się nie znosił, a poprowadziliśmy tak wszystko, że teraz jest wśród psiaków rewelacja, jak się spotykają.

I na ostatnim zdjęciu teraźniejszy Jimmy w swoim ukochanym domciu wśród wspaniałych swoich ukochanych właścicieli.  Opanowany, myślący, mądry, wspaniale rozumiejący się z człowiekiem, uczuciowy Jimmy. O takim psim chłopcu marzyli jego ukochani właściciele i takiego mają. Dużo, bardzo dużo wszystkich systematycznej, często ciężkiej pracy teraz wspaniale owocuje. I o to właśnie nam w życiu chodzi. 

Ostatnie zdjęcie jest własnością ukochanych właścicieli psiego chłopca.