ŻYCIE W BIEGU.
Opublikowano: 2020-05-02

ŻYCIE W BIEGU.

Zwariowane i ciągłe życie w biegu nie tylko dopadło ludzi,

ale również psy.

Życie ciągle się zmienia przemijając szybko. Obecnie żyjemy w społeczeństwie, które lubi bardzo niezdrowo ze sobą rywalizować, przyzwyczajonym do wyrzucania wszystkiego, pozbawionym tolerancji i wymagającym perfekcji. Bardzo mocno takie zachowania uderzają w nasze psy, ponieważ niestety jeszcze ogromna liczba ludzi nie postrzega psa, jako istoty żywej, która ma swoje emocje lecz jako bezdusznego robota, który na zawołanie ma siadać i warować, grzecznie czekać całe dnie w domu, chodzić przy nodze i znosić wszystkie ludzkie kaprysy.

Bardzo wiele psów, które kompletnie nie sa zrozumiane przez swojego właściciela zaczyna mieć bardzo duże problemy behawioralne, które objawiać się mogą na mnóstwo sposobów. Do najczęstszych należą: szarpanie smyczy, jak i często samego właściciela, ciągłe szczekanie, demolowanie mieszkania, załatwianie się w mieszkaniu, często kładzenie się na spacerach. Często nabywając szczeniaka myślimy sobie, że super mamy psa w domu, dajemy miskę z jedzeniem, kładziemy legowisko i niech się pies sam wychowuje. Niestety tak nie będzie.

Musimy psu zapewnić odpowiednią socjalizację, która jest bardzo ważna w dalszym życiu psa. Jeżeli nabywamy psa po przejściach, nie możemy się załamywać, kiedy po czasie wychodzi z psa wiele niepożadanych zachowań. Odpowiednia resocjalizacja pod okiem specjalisty spowoduje, że będziemy mogli razem z psem cieszyć się wspólnym życiem. Wielkie szczęście mają czy to szczeniaczki, czy to psy dorosłe, po przejściach, jeżeli trafiają do mądrych i odpowiedzialnych właścicieli. Tacy właściciele patrzą na dobro swojego psa i chcą dla niego jak najlepiej.

I właśnie z myślą o takich ludziach, dla nich i ich psiaków powstał psi College LikeDog.. Śmiało możemy powiedzieć, że w Polsce, jak i za granicą nie ma drugiego tak wspaniałego ośrodka. Jest to opinia wielu klientów z Polski, jak i z zagranicy. W ośrodku LikeDog wspaniale uczą się i spędzają czas nie tylko psy, ale również ich właściciele. Miejsce to zostało tak przygotowane, że już od momentu przybycia pod bramę psiak zaczyna się wszystkiego uczyć. W ośrodku LikeDog nie ma mowy o stosowaniu jakiejkolwiek awersji względem psiaków. Pracuje się z nimi w bardzo humanitarny sposób. Właściciel i pies uczą się poprawnych, opartych na szacunku i zaufaniu relacji. Nauka i pomoc w psim Collegu jest bardzo profesjonalna, na wysokim poziomie i dobrana indywidualnie do potrzeb każdego psa i właściciela.