PRZESTARZAŁE MYŚLENIE.
Opublikowano: 2020-03-02

PRZESTARZAŁE MYŚLENIE.

Dużo ludzi żyje jeszcze starym przestarzałym myśleniem, że psy należy tresować. Niektórzy chcą to robić faktycznie z niewiedzy, ale też niestety dużo osób myśli bardzo egoistycznie i nie patrzy w ogóle na psa, jako na istotę żywą, mającą swoje emocje, tylko jak na rzecz, która ma ich zadowalać, rozśmieszać kiedy tego chcą i być na każdym kroku uległa i posłuszna. Niestety nie da się wszystkich zmienić, a życie każdego psa zależy od tego, przy jakim człowieku będzie i jaką ten człowiek wybierze drogę…

Gdyby psy umiały i mogły mówić, to żaden z nich nie chciałaby być tresowany, żaden z nich nie chciałby być zmuszany do czegoś, czego nie chce robić i co często uderza w jego godność i dumę, żaden nie chciałby być bity, szarpany, kopany, duszony, przyglebiany do ziemi i żaden nie chciałby coś robić pod przymusem i w bólu mając założoną kolczatkę, obrożę prądową, łańcuszek zaciskowy, czy dławik. Tylko co one biedne mogą będąc całkowicie uzależnione od ludzi.

Każdy pies potrzebuje zrozumienia, szacunku, mądrej miłości, mądrej nauki i mądrego prowadzenia przez życie. Ja sobie nie wyobrażam zmuszać do czegokolwiek mojego psiego przyjaciela, nie wyobrażam sobie poddawać go beznadziejnej tresurze, nie wyobrażam sobie stosować jakąkolwiek przemoc, czy używanie beznadziejnych, paskudnych narzędzi typu : kolczatki, obroże prądowe, łańcuszki zaciskowe i dławiki, po to tylko by sprawić ból mojemu psu. Bo stosowanie tych wszystkich paskudnych metod i używanie beznadziejnych narzędzi nigdy nie było nie jest i nie będzie żadną nauką, a pastwieniem się nad psiakiem i pokazywanie mu, jak bardzo go nie rozumiemy.

Pamiętajmy, że psy nie rodzą się ze znajomością” całego świata” i to w naszej gestii jest zagwarantowanie im mądrej nauki od podstaw i to przede wszystkim życiowej, aby ci nasi czworonożni przyjaciele umieli się odnaleźć i radzić sobie w tym dla nich trudnym, przebodźcowanym ludzkim świecie.

Pamiętajmy też, że bardzo często przyczyną problemów psa jest jego własna ludzka rodzina z którą mieszka, gdzie często każde z właścicieli inaczej traktuje psa. Pies wtedy jest bardzo zagubiony. Często też ludzie swoim zachowaniem powodują że pies nie zachowuje się dobrze i popada w różne problemy.

Jeżeli już mamy, bądź nabywamy psa po przejściach z problemami, to pamiętajmy, że psi należy mądrze pomóc korzystając z pomocy specjalisty i że często wyciąganie psa z problemów trwa, a jest też tak, że pies powinien być pod opieką specjalisty przez cały czas. Nie ma tak jak, jak niektórzy myślą, że zasiądzie się naprzeciwko psa, zrobi mu się kawkę  i powie : ” No to co kolego od dzisiaj się zmieniasz”. Często dotarcie do głowy psa wymaga mnóstwa umiejętnej pracy. A podchodząc mądrze do sprawy, zdając sobie sprawę z wielu rzeczy, bycie świadomym pozwala nam na poprawne i fajne życie ze swoim psiakiem.

Tylko najpierw przede wszystkim musimy chcieć zrozumieć tego psa.

A na zdjęciu psi profesor Mufasa  psia profesor Mafra i Mafija – psiaki które kompletnie nie znają i nigdy nie zaznają beznadziejnej tresury, które są kochane mądrą miłością, mądrze prowadzone, mądre uczone i swoją wiedzę przekazują innym.