PAMIĘTAJMY.
Opublikowano: 2021-04-07

PAMIĘTAJMY.

amiętajmy, że nasi psi przyjaciele mają swoje psie potrzeby, chcą fajnie żyć, chcą być zrozumani, mądrze uczeni, mądrze prowadzeni przez życie. Żaden pies nie potrzebuje tresury, która jest często wykonywana tylko po, aby złamać psią psychikę, aby zrobić z psa psiego wariata, bądź „nauczyć” go wymuszonej bezradności .

Psy potrzebują naszej empati i mądrości, bo kiedy to posiadamy, nie będziemy ich krzywdzić i nie pozwolimy, aby inni je krzywdzili. Psy nie mają wcale łatwego życia uczestnicząc w tym szalonym świecie, gdzie muszą się codziennie mierzyć z ogromną ilością przeróżnych bodźców.

Dlatego wspierajmy mądrze swoje psiaki, zapewnijmy im mądrą naukę, dzięki której uczą się one radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, gdzie korzystają z mądrej nauki od specjalistycznie przygotowanych psów uczących, gdzie w sposób poprawny poznają wiele rzeczy, widoków, struktur, płaszczyzn, dźwięków i zapachów.

Taka mądra nauka jest niesamowicie ważna dla prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego każdego psa. 

 A Wszystkich pozdrawia psi Profesor Mufasa, kosmiczna kosmitka  Mafija  i psia profesor Mafra, no i Ridziulka, która na drugim planie  zajęta jest wyszukiwaniem czegoś na ziemi. Cała trójka na pierwszym planie nie wie i nigdy nie pozna co to jest tresura. Są to psy zrozumiane, umiejętnie wszystkiego uczone i mądrze prowadzone przez życie. Ridziulka ma nie do końca znaną przeszłość. Na pewno bardzo dużo złego przeszła, zanim została przeze mnie adoptowana. Dużo z tej paskudnej przeszłości odbija się po dziś dzień zarówno na psychice, jak i zdrowiu fizycznym.