NALEŻY ZMIENIĆ MYŚLENIE.
Opublikowano: 2021-03-04

NALEŻY ZMIENIĆ MYŚLENIE.

omimo dostępu do już znacznej wiedzy na temat psiej psychiki , bardzo dużo ludzi kompletnie nie rozumie swoich psów, nie patrzy na ich potrzeby, nie zapewnia im mądrej nauki, za to stawia się psom dużo beznadziejnych wymagań, poleceń i zmusza się psy do zachowań, których te psy nie chcą i nie potrzebują.

Wiele osób ma dalej i ciągle ubogi i prostacki sposób myślenia uważając swojego psa za swojego sługę, za maskotkę, za bezmózgowego robota, którego trzeba tresować, bawić się nim, a jak coś jest nie tak, to pozbyć się, jak śmiecia.


Przed to, że ludzie tak „myślą” i tak się zachowują, psy są niezrozumiane, nieszczęśliwe, niezaspokojone, sfrustrowane, nerwowe, znerwicowane , nadpobudliwe, wycofane, mają depresję i często są agresywne.

Nie jest w porządku w stosunku do psa złe jego traktowanie i bardzo źle świadczy to o człowieku, który w taki nieładny sposób postępuje.

Żaden pies nie chce być źle traktowany. Każdy pies potrzebuje szacunku i zrozumienia, a poprzez mądrą, przemyślaną i humanitarną pracę można osiągnąć wspaniałe osiągnięcia ze swoim psiakiem.

Szanujmy swoje psiaki, mądrze je wspierajmy, mądrze uczmy i mądrze prowadźmy przed życie i pamiętajmy, że one nie mają wcale łatwego życia w tym ludzkim niezrozumianym świecie i w bardzo przebodźcowanym środowisku. A na zdjęciu szanowana, mądrze kochana, dumna, szczęśliwa, zrozumiana, spełniona Mafra.