PSY UCZĄCE.
Opublikowano: 2019-10-02

PSY UCZĄCE.

Nasze psiaki muszą dużo wytrzymać z początkowymi niezrównoważonymi emocjonalnie psimi uczniami.

W pracy z naszymi podopiecznymi bardzo często pomagają nam nasze wypracowane, stabilne emocjonalnie psiaki. Dla nich tak jak dla nas, nic nie jest zabawą i często to jest bardzo ciężka praca. Często mimo to, że na konsultacji behawioralnej bardzo dużo się tłumaczy właścicielom, trudno do nich dociera, że to ich pies ma duże problemy, a któryś z naszych psiaków musi dużo wytrzymać.

Nasze psiaki doskonale znające psią komunikację mając do czynienia z takimi psami często się czują dziwnie. To tak jak my musielibyśmy się mocno nagłowić znajdując się w otoczeniu osoby mocno niezrównoważonej psychicznie. Głowy naszych psiaków muszą być po takich spotkaniach umiejętnie wyrównywane. Dla kogoś niby „zwykłe spotkanie”, to często bardzo ciężka psia interakcja. Próba nauki infantylnego psa czegokolwiek poprzez drugiego psiaka, który jest zrównoważony psychicznie.

Młody pies na filmie miał mnóstwo przeróżnych problemów, na początku podczas pracy na środowisku zróżnicowanym zachowywał się jak dziki pies. Bardzo dużo było do odpracowania i do wypracowania. Pies startował do wszystkiego i rzucał się na wszystko dookoła. Czyli spacery z takim psem były też niemożliwe, bo co zobaczył to dostawał szału. Już pięknie wypracowany przez mnie Karmel bardzo dużo wytrzymał mając do czynienia z tak niezrównoważonym emocjonalnie psem. Nasz psi uczeń przyjeżdżał uczyć się z drugim psem, z którym mieszkał i z którym na początku też miał zaburzone relacje.