PSY TO ISTOTY MYŚLĄCE I CZUJĄCE.
Opublikowano: 2022-11-30

PSY TO ISTOTY MYŚLĄCE I CZUJĄCE.

Psy, to istoty myślące i czujące, potrzebujące zrozumienia i szacunku ze strony człowieka.

Psy to przedstawiciele gatunku różniącego się od ludzkiego, więc nie wolno im narzucać, ani zmuszać do zachowań ludzkich, bo te zwierzęta wcale tego nie chcą, nie potrzebują i czują się bardzo źle i niekomfortowo, a często wręcz podle, kiedy ludzie zmuszają je do zachowań sprzecznych z ich naturą.

Psy bardzo dobrze i bezpiecznie się czują, kiedy mają przy sobie opanowanego, stabilnego emocjonalnie przewodnika.

Natomiast żadnemu psu nie służy, kiedy żyje z niestabilnym psychicznie człowiekiem, z nie leczącym się chorym psychicznie człowiekiem, z frustratem, z egoistą patrzącym tylko i wyłącznie na swoje potrzeby, z pastwicielem i ogólnie z idiotą. Niestety bardzo dużo ludzi kompletnie nie rozumie swoich psów i źle je traktuje

Psy żyją w swoich domach kompletnie niezrozumiane, są często beznadziejnie tresowane, bite, uczłowieczane, izolowane na przykład w ciągłym trzymaniu psa w kennel klatce.

Szanujcie swoje zwierzęta. Zapewniajcie im mądrą życiową naukę i pozostałe wszystkie ważne psie potrzeby, zrozumcie je, szanujcie, bo to jest klucz do fajnego życia psa z człowiekiem. 

Nie podchodźcie do swoich psów, jak do bezmózgowych stworów, nie walczcie z nimi, nie poddawajcie ich beznadziejnym tresurom, nie wymuszajcie na nich poprzez zastosowanie wszelkiej przemocy posłuszeństwa, nie róbcie ze swoich psów żywych „zabawek”, nie róbcie z tych dumnych, myślących zwierząt psich wariatów, nie upodlajcie ich, nie zabijajcie w nich dumy, bo w taki sposób przyczyniacie się do niszczenia i zniszczenia psiej psychiki i do wielu problemów.