PRZED NABYCIEM PSA.
Opublikowano: 2021-06-16

PRZED NABYCIEM PSA.

Zanim ktoś będzie chciał nabyć psiaka, niech się milion razy zastanowi, czy jest przygotowany na to, aby mieć psa .

Pies to nie zabawka, nie rzecz, nie coś, co można kupić i postawić na półce, bądź wrzucić w kąt. Pies to istota żywa, gatunek różniący się od naszego i mający swoje potrzeby.

O psiaka należy należycie dbać. Karmić go, szczepić, zapewnić mu prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny, należy zapewnić mu mądrą naukę, opiekę weterynaryjną i należy pamiętać, że ani jedzenie, ani wszystkie potrzebne rzeczy, ani korzystanie z usług specjalistów z różnych dziedzin nie są za darmo.

To do tych osób, co beznadziejnie kombinują , którzy zamiast się cieszyć, że mają możliwość skorzystania z różnych usług wszystko by beznadziejnie zaniżali przy tym patrząc tylko w jedną stronę, czyli na „swój tyłek, bo ja muszę wydać” , nie patrząc ile ktoś na wszystko musi wydać (idąc ich tokiem „rozumowania”), aby oni mogli z tego korzystać .

Nabywając psiaka należy pamiętać, że będzie on potrzebował i wymagał wielu rzeczy przez całe swoje życie, więc tak jak wcześniej wspomniałam, może niech lepiej nie nabywają tych psów ludzie, którzy potem „płaczą w poduszkę”, jak mają psa zaszczepić i kombinują, czy może by jednak nie szczepić , bo trzeba „wydać pieniądze”. Nie wspomnę już o innych rzeczach.

Dla mnie to wszystko tak beznadziejnie i żałośnie brzmi, że z pogardą patrzę na niektóre osoby, tym bardziej że w swoje „tyłki” zapakowaliby sobie, co tylko jest możliwe, ale na psa mają „ograniczony budżet”. Zanim ktoś wpadnie na to, aby mieć psa, niech też się zastanowi, ponieważ psiak potrafi nabrudzić, rozlać wodę, załatwić się na ulubione dywany , zwymiotować, gubić sierść, zniszczyć. W życiu z psiakiem takie sprawy są częste, a dla niektórych są” końcem świata”, bo na swojej kanapie zobaczyli sierść, bo psiak pijąc rozlewa wodę na drogą podłogę, bo siusia na trawnik z rolki , bo zachorował, a podobno ta rasa nie choruje nigdy.

Czy takie osoby powinny mieć psa?? Myślę, że nie, ponieważ powinny one zdać sobie sprawę, że życie z psiakiem wymaga wielu kompromisów, patrząc na ich rozumowanie.

Jeżeli ktoś chce mieć wszystko jak w muzeum i na pokaz, to niech sobie odpuści myśli o tym, aby mieć psiaka, bo psiak ma prawo do życia, a nie do tego, że nic mu nie będzie wolno, czyli normalnie żyć, funkcjonować i będzie przepychany z kąta w kąt, albo co stało się teraz tak obrzydliwie „modne” zamykany na całe dnie w klatce , bo tak teraz radzi mnóstwo „hodowców” i „specjalistów” . Są nawet tacy, że mówią, że jak nie będziesz miał w domu klatki, to nie powinieneś mieć w domu psa. A ludzi słuchają tych bez żadnej prawidłowej wiedzy „autorytetów” .

Czy ktoś myśli, że pies chce tak skończyć i czy będzie szczęśliwy, jeżeli jego prawie całe życie będzie się odbywało w klatce?

Zwierzę, które jest często społeczne, ciekawe życia, mające swoje potrzeby ma siedzieć całe dnie i noce w klatce?

Wiecie dlaczego, tak często „doradzają i polecają różni „specjaliści „?? To jest takie według nich pójście po najmniejszej linii oporu, żeby jak już sprzedadzą swój towar (czyt. pies), albo jakiś” znawca „się pojawi, to w taki sposób chcą mieć święty spokój i żeby człowiek nie zawracał im tyłków, że pies coś zniszczył, coś zrobił, to wtedy ta klateczka jest po to proponowana .

Ale ile krzywdy w takiej klatce pies potrafi sobie narobić, to już mało kto o tym wspomina.

Żeby było też jasne, nie mam nic przeciwko klatkom w domu, bo w wielu awaryjnych sytuacjach są one potrzebne, ale nie do tego, aby pies miał tam spędzić swoje życie. Często życie psów w swoich domach niczym nie różni się od paskudnego i smutnego życia tych wszystkich zwierząt pozamykanych w klatach w cyrkach i wykorzystywanych do rzeczy, które są sprzeczne z ich naturą, aby zadowolić egoistycznych ludzi. To jest prawda o tym jak to wszystko wygląda i mam nadzieję, że dotrze do wielu, a inni…Cóż… Oni będą woleli słuchać tych i siedzieć na „forach” z tymi którzy będą im wszystko przyklaskiwać to, co robią źle , a nawet będą chwalić za „odpowiednie” stosowanie przemocy względem psiaka… 

Tak to wszystko jest w życiu „skonstruowane”, a raczej tyle jest różnych ludzi, a od nich i ich postępowania jest zależne, jakie życie będzie wiódł psiak, który będzie przy nich. A Wszystkich pozdrawia dumna, zamyślona i charakterna kosmiczna kosmitka Mafija.