KAŻDY PSIAK POTRZEBUJE ZROZUMIENIA.
Opublikowano: 2021-05-16

KAŻDY PSIAK POTRZEBUJE ZROZUMIENIA.

Przypominamy tym, co jeszcze nie wiedzą , że każdy psiak potrzebuje w życiu zrozumienia, mądrej miłości, mądrej nauki, szacunku i spokoju.

Traktujcie swoich czworonożnych przyjaciół z szacunkiem, zapewniajcie im wszystko to, co wasi psi przyjaciele potrzebują w życiu, aby móc się prawidłowo rozwijać psychicznie i fizycznie, oraz móc prawidłowo funkcjonować w codziennym życiu. Psy cenią sobie bardzo spokój, nie lubią, gdy się na nie krzyczy, czy źle traktuje, bądź wymaga się od nich zachowań ludzkich.

Pamiętajcie też, że każda i jakakolwiek mądra nauka naszego psiaka wymaga czasu, umiejętnego podejścia do tematu i często indywidualnego podejścia, ponieważ każdy psiak, tak jak zresztą człowiek jest inny i każdy żyje w różnym środowisku.

Pamiętajcie również, że beznadziejne tresowanie psa, kazanie mu robienia czegoś na siłę, zmuszanie go do czegoś poprzez używanie wszelkich paskudnych przedmiotów sprawiających ból typu: obroże prądowe, kolczatki, dławiki, łańcuszki zaciskowe nie jest żadną nauką, a tylko i wyłącznie zwykłym pastwieniem się nad psem. Mam nadzieję, że już do coraz większa ilość ludzi analizuje i potrafi sobie zdać sobie sprawę, że jak można mówić o nauce, równocześnie zadając swojemu psiemu przyjacielowi ból i strach, poprzez które wymusza się na psiaku to, co chce człowiek. A na pewno nie pies.

Podsumowując, jeżeli faktycznie zależy Wam na tym, aby wasz psiak był zadowolony z życia, aby czuł się szczęśliwy, szanowany, zrozumiany i zaspokojony, to róbcie tak, aby tak było, zapewnijcie mu to, co on potrzebuje, a wtedy ten psi przyjaciel będzie przy Was, bo będzie tego chciał, a nie że będzie musiał, nie mając innego wyjścia.