CZY MYŚLISZ CZASAMI?
Opublikowano: 2020-03-26

CZY MYŚLISZ CZASAMI?

Czy myślisz czasami, co fundujesz w codziennym życiu swojemu psu?

Bardzo często wiele ludzi ma o wszystko pretensje do swoich psów, że są niedobre, że niszczą w domu, że się nie słuchają, że załatwiają się w domu, szarpią, gryzą itp. I wiele ludzi jeszcze niestety myśli, że jak z psem jest coś nie tak, to trzeba go wytresować, często używając przemocy, bo inaczej się nie da. Bardzo duża część ludzi w ogóle nie dorosła do tego aby mieć w domu psa. Podchodzą do tego, że nabyli sobie stworzenie dla swojego „widzi mi się”. Nikt nie zastanawia się, ża ma w domu psa – stworzenie, które posiada emocje i ma swoje potrzeby.

Nie respektując potrzeb psa i nie licząc się z jego emocjami, tworzymy sobie psa, który nagle zaczyna mieć mnóstwo problemów. Dlatego, zanim ktokolwiek będzie myślał o psie niech się milion razy zastanowi, czy będzie potrafił mu zapewnić dobre warunki, opiekę i czy będzie miał czas, aby ten pies mógł spełniać się jako pies.

Dobre warunki, to nie domy z ogrodem, drogie legowiska, czy miski z kryształkami. Dobre warunki – to bardzo ważne otoczenie, gdzie pies najwięcej przebywa, czyli najczęściej miejsce zamieszkania. Jeżeli dom psa będzie dla niego stresujący, hałaśliwy, kiedy będą w nim ignorowane wszystkie potrzeby psa, to zawsze się będzie miało psa z problemami. Dlatego zanim ktokolwiek zacznie narzekać na swojego psa, niech sobie odpowie, czy stworzył mu odpowiednie warunki do jego rozwoju emocjonalnego, umysłowego i fizycznego. Szczęśliwy, spokojny, cichy dom = szczęśliwy spokojny, cichy pies.