JEŻELI CHCEMY MIEĆ.
Opublikowano: 2021-04-22

JEŻELI CHCEMY MIEĆ.

 Jeżeli chcemy mieć przy sobie stabilnego emocjonalnie, mądrego, myślącego, dumnego i szczęśliwego psiaka, to pamiętajmy, że wszystko wymaga mądrej, przemyślanej, regularnej i systematycznej pracy i niekończącej się nauki życia, w której uczestniczymy my i masz psiak/psiaki.

Nie może być tak, że coś się robi, a potem się wszystko przerywa i odpuszcza. Każdy się uczy czegoś przez całe życie. Dużo psiaków na początku, szczególnie jak są małe cieszy ich właścicieli, a potem nagle idą w odstawkę i są pozostawione same sobie.

Dużo psiaków też nie jest w ogóle szanowanych przez swoich właścicieli, są źle traktowane, są beznadziejnie tresowane, bądź służą za maskotki, które są tylko zamykane w domach, bądź klatkach, bądź kojcach i wyciągane na chwilowe zachcianki ludzi.

Dużo psiaków jest przy ludziach, którzy nie powinni mieć psa. Są to osoby nieodpowiedzialne, nie zdające sobie sprawy z tego, że powinny być odpowiedzialne za żywą istotę, bagatelizujące wszystko, nic nie zapewniające swojemu psu, aby mógł prawidłowo rozwijać się psychicznie i fizycznie i aby mógł prawidłowo funkcjonować, wrzucające swojego psa w bardzo niekomfortowe dla niego sytuacje.

Za to takie osoby potrafią „rewelacyjnie” bez przerwy narzekać na swojego psa i na wszystkich dookoła. Oczywiście tak jak nadmieniłam wyżej, od siebie nic kompletnie nie dając.

Pamiętajmy, że na fajne i długotrwałe efekty pracujemy wspólnie i wytrwale idąc razem przez życie.Pamiętajmy również, że głowa naszego psa potrzebuje bezustanie i naprzemiennie odpoczynku z mądrą stymulacją.