NIE WYMAGAJ OD SWOJEGO PSA.
Opublikowano: 2021-01-02

NIE WYMAGAJ OD SWOJEGO PSA.

Nie wymagaj spokojnego stanu umysłu od swojego psa, jeżeli Ty sam jesteś zdenerwowany /zdenerwowana. 

Dużo osób bardzo często popada w złość i frustrację z powodu niepożądanych zachowań swojego psa, a niestety są oni często jedną z przyczyn takich zachowań, ponieważ sami są niestabilni emocjonalnie, niekonsekwentni, nerwowi, wybuchowi i co jest najbardziej smutne i przykre, to to że takie osoby zamiast być wsparciem dla swojego psa, stają się jego oprawcami psychicznymi i fizycznymi wyżywającymi się na swoim psie. Jak pies ma byś spokojny, stabilny emocjonalnie, zrównoważony psychicznie, zadowolony, jeżeli jest źle traktowany przez swojego właściciela /właścicielkę, jeżeli jest niezrozumiany, a jego psie potrzeby nie są kompletnie respektowane??

Pamiętajmy oczywiście o tym, że złe i nieprawidłowe traktowanie psa przez swoich ludzi, to nie tylko stosowanie w stosunku do niego wszelkiej przemocy fizycznej i psychicznej, ale również w drugą stronę, czyli traktowanie psa jak człowieka i zmuszanie go do zachowań ludzkich i obarczanie go przesadnymi ludzkimi emocjami.

Psy w swoim życiu potrzebują mądrych, stabilnych emocjonalnie i empatycznych przewodników. Wtedy będą czuły się zrozumiane. I nawet jak czasami ta nasza droga do tego, aby już „zepsutego psychicznie” psa doprowadzić do normalności jest długa, a często tak jest, to zawsze człowiek musi wszystko prowadzić i robić w spokoju. A nadmiar emocji, bo tylko jesteśmy ludźmi, zrzućmy z siebie, ale nie na oczach psa i nie kosztem psa. Pamiętajmy, że agresja rodzi agresję. 

A na zdjęciu część mojej psiej kochanej ekipy, która w spokoju czeka w „domku” LikeDog, jak jeden z naszych psich uczniów zakończy indywidualną naukę na zajęciach.