INDYWIDULANE ZAJĘCIA.
Opublikowano: 2020-03-02

INDYWIDULANE ZAJĘCIA.

Zalety i pozytywy indywidualnych zajęć poprowadzonych profesjonalnie w psim Collegu LikeDog.

Coraz częściej się mówi, że jeżeli jesteś świadomym, mądrym, empatycznym przewodnikiem swojego psa i chcesz mu pomóc i wychować go na zasadzie obopólnej przyjaźni, bez używania jakiejkolwiek awersji w sposób mądry pod okiem specjalisty udaj się do psiego Collegu LikeDog.

A jeżeli nie rozumiesz, że pies ma swoje odczucia i emocje, że jest istotą, która myśli i czuje, jeżeli traktujesz go jak bezdusznego robota i na jednym co tylko tobie zależy, aby go wytresować metodami awerysjnymi, bo ciągle masz w głowie to, że twój pies z tobą chce walczyć, jeżeli myślisz, że jak każesz swojemu psu zrobić „siad” i myślisz, że to jest mądrość psa i nie zamierzasz myśleć inaczej, to psi College LikeDog omijaj szerokim łukiem i udaj się gdzie indziej.

W psim Collegu priorytetem jest indywidualna praca z psem i jego rodziną. Wtedy wiemy, że psiak i jego właściciele wyciągną z zajęć maximum wiedzy i nauki, która będzie owocowała przez całe życie. Oczywiście właściciele muszą chcieć posiąść tą cenną wiedzę. Na początku musimy pamiętać, że bardzo ważna jest socjalizacja szczeniąt, ale jeden warunek, musi to być mądrze przeprowadzona socjalizacja, bo jeżeli nie zostanie w odpowiedni sposób przeprowadzona, późniejsze kłopoty wynikające z tego bardzo dają o sobie znać i utrudniają życie psiakowi i jego ludzkiej rodzinie.

Musimy bardzo uważać na zgubny „modny” myk w tych czasach, który zwie się „psim przedszkolem”. Często to wygląda tak, że wrzuca się pare szczeniaków i hulaj dusza. I zamiast się czegoś uczyć, psiaki uczą się wszystkiego co najgorsze. Często po takich spotkaniach zaczynają się robić agresywne, napastliwe, wycofane i bojaźliwe.

W psim Collegu LikeDog uczymy właścicieli rozumieć psie emocje, wypracowujemy sposoby indywidualnie dobrane do każdych duetów psio-ludzkich, aby właściciele umieli skutecznie się porozumiewać ze swoim psem. Wypracowanie wielu zachowań zaoszczędza w późniejszym życiu wielu rozczarowań, nieporozumień i frustracji. Nie ma nic smutniejszego, niż widok niezrozumianego psa i nerwowego właściciela.

Podczas umiejętnie prowadzonych zajęć kontrolujemy i tak prowadzimy zajęcia, aby pięknie rozwijała się przyjaźń między właścicielem i jego psem, a to potem rewelacyjnie plusuje w ich dalszej koegzystencji. Kładziemy duży nacisk na to, aby wydobyć z psiaka wszystko co najlepsze, no i z właścicieli też. Cudownie się obserwuje, kiedy dzięki umiejętnie poprowadzonej pracy psiak zaczyna nam myśleć i w sposób prawidłowy skupia się nad wieloma zadaniami. Poprzez przeróżne ćwiczenia, zadania, spotkania ze zrównoważonymi psiakami i ludźmi, uczymy psa właściwego nawiązywania kontaktów. Jest to bardzo ważny aspekt i bardzo istotny i ma duże znaczenie w późniejszym niedopuszczeniu do zachowań agresywnych.

W psim Collegu LikeDog psiak uczy się pięknego współpracowania ze swoim właścicielem. Uczy się widzieć swojego właściciela, a nie smaczka, którego trzyma właściciel. Podczas pracy tworzy się piękny duet, psiak jest ze swoim właścicielem a nie obok.

Podczas wielu symulacji uczymy psa, jak ma radzić sobie ze swoim stresem i frustracją. Pies uczy się samokontroli. Jest spokojny i opanowany. Nie wybucha. Bardzo mocno przywiązujemy uwagę do tego i uczymy właścicieli potrzebnych komend, dzięki którym mogą kontrolować swojego psa bez używania siły fizycznej. Kopanie, duszenie , szarpanie na kolczatce, wszelkich łańcuszkach zaciskowych jest żenujące, prostackie i świadczy o zerowym umyśle właściciela.

Podsumowując. W psim Collegu LikeDog uczymy prawdziwego życia i ciągle powtarzamy, że to jaki ostatecznie będzie pies zależy zawsze od zaangażowania i pracy właściciela. I co najważniejsze. Nauka nie kończy się na czymś. Aby dobrze i prawidłowo funkcjonował mózg, potrzebna jest w rożnych formach nieustająca nauka.