Patrząc na komfort naszych psich uczniów.
Opublikowano: 2023-05-24

Patrząc na komfort naszych psich uczniów.

Patrząc na komfort naszych psich uczniów, na ich potrzeby i na to, aby jak najlepiej przyswajali sobie ważną życiową naukę oraz otrzymywali profesjonalną pomoc od lat wprowadziłam wiele zmian działających tylko i wyłącznie na samą korzyść dla psiaków.

Jak wiadomo jest bardzo wielu osobom i wszystkim uczęszczającym do nas psiakom w Psim Collegu LikeDog nigdy nie uznawałyśmy i nie uznajemy żadnych beznadziejnych tresur psów, ani żadnej krzywdy skierowanej w stronę psiaków. Wszelkie tresury, beznadziejne traktowanie zwierząt, robienie z nich psich wariatów, ciągłe przekupywanie na przykład smaczkami bardzo źle działają na psią psychikę, na rozwój zwierzęcia i jego prawidłowe funkcjowanie.

Każdy pies, aby dawać sobie radę w codziennym niełatwym ludzkim życiu przepełnionym ogromem przeróżnych bodźców potrzebuje mądrej życiowej nauki, odpowiedniego przygotowania do życia zarówno w środowisku domowym, jak i zewnętrznym i to wszystko w bardzo sprzyjających warunkach. I tak jest w Psim Collegu LikeDog.

Tutaj nasi psi uczniowie otrzymują naukę na najwyższym poziomie, oraz profesjonalną pomoc. W Psim Collegu LikeDog, tak jak wcześniej wspomniałam, nie ma i nigdy nie było żadnych tresur psów. Tutaj nie ma bezsensownego „cyrku”, gdzie psiaki muszą chodzić w kółko targane przez ludzi. Zawsze zresztą się dziwiłam, jak ludzie mogą myśleć, że przez targanie swojego psa w grupie innych psów i ludzi, że w ten sposób spowodują, że ich pies będzie czegokolwiek mądrego nauczony i przygotowywany do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Psy tego nie chcą, nie potrzebują żadnych tresur, żadnej musztry.

Psy potrzebują szacunku, zrozumienia, mądrej życiowej nauki, tak jak to się odbywa w Psim Collegu LikeDog. Tutaj przyjmujemy najpierw na konsultację behawioralną psiaka, aby mu się przyglądnąć, poobserwować, wstępnie zdiagnozować w rewelacyjnie przygotowanych do tego warunkach domowych i zewnętrznych i adekwatnie do potrzeb zwierzęcia poprowadzić mądrą naukę, bądź profesjonalną pomoc w przypadku występujących zachowań problemowych, gdzie od tego jest dalsza nauka i proces resocjalizacji. Podczas konsultacji behawioralnej a potem zajęć nasz psi uczeń zostaje z nami sam, co jest rewelacyjne dla niego i to jest między innymi jedną ze zmian od lat naszej pracy. Dla psiaka jest to niesamowita odskocznia od codziennego jego życia, przebywanie w bardzo sprzyjających dla niego warunkach, w towarzystwie zrównoważonych, stabilnych emocjonalnie przedstawicieli swojego gatunku specjalistycznie przygotowanych do pracy z innymi psami Psów Uczących i super mądra nauka.

Mamy przy tym ogrom pracy i ogarniania wszystkiego, ale taki układ najbardziej służy psiakom. Ale żeby nie było, że właściciele nic nie muszą robić. Wszystko odbywa się w dużej współpracy a po każdych zajęciach przy odebraniu psiaków przekazywane jest mnóstwo ważnej wiedzy i wskazówek do domu, aby dzięki takiej współpracy tworzyła nam się super całość. I to jest rewelacyjna sprawa, o czym wiedzą nasi mądrzy, myślący, empatyczni opiekunowie swoich psiaków. Bo jak ktoś chce źle traktować swojego psa, czy chce go beznadziejne tresować, to nie dogada się z nami w żaden sposób i nasze drogi szybko się rozchodzą.

Po zajęciach spędziwszy rewelacyjnie swój psi czas nasi psi uczniowie są wyuczeni, spełnieni, szczęśliwi i zadowoleni i tak właśnie ma być. A teraz odnoszę się do zdjęcia, na którym jest nasz psi uczeń dzielnie się uczący i ćwiczący na specjalistycznych zabawko-przeszkodach w towarzystwie swojej Psiej Nauczycielki kosmicznej kosmitki Mafiji , która została dopuszczona już do pracy z naszym psim uczniem, po tym, jak stwierdziłam, że już można, bo kto widział, czy pamięta, wcześniej psi uczeń uczył się radzenia ze swoimi emocjami i nie atakowania bez sensu w towarzystwie specjalnie przygotowanych do tego makiet . Na początku, kiedy nasz psi uczeń przybył do Psiego Collegu był bardzo wybuchowy, nie kontaktował prawidłowo z otoczeniem, nie myślał nad tym co robi a każdy obiekt wzbudzał w nim chęć do ataku. Teraz psi chłopak dzięki mądrze przeprowadzanej resocjalizacji i nauce, oraz bardzo mądremu podejściu do wszystkiego ukochanej właścicielki bardzo ładnie się zmienia.