KAŻDY PIES, TO INNY PIES.
Opublikowano: 2020-10-03

KAŻDY PIES, TO INNY PIES.

Każdy pies, to inny pies i każdego życie jest inne.

Psi College LikeDog stworzyłam z myślą o tym, aby w połączeniu z moją wiedzą i doświadczeniem jak najlepiej pomóc psom poradzić sobie ze swoimi problemami. Trafiają do mnie przeróżne i ciężkie przypadki pod wieloma względami. Smutno się patrzy na bardzo zniszczone psychicznie psy, ale jestem właśnie od tego, aby pomóc im poradzić sobie ze swoimi problemami. Często ta droga do wyprowadzenia psa na prostą trwa i trzeba zastosować wiele wiedzy, praktyki i umiejętności, aby takiemu psu pomóc.

Każdy pies, to inny pies i każdego życie jest inne. Więc do każdego przypadku muszę podejść bardzo indywidualnie.
Najważniejsze , że wszystko odbywa się w humanitarny sposób i zawsze w takich przypadkach jestem “adwokatem” psa, czyli wszystko tłumaczę właścicielom, dlaczego tak jest, dlaczego tak się dzieje i przez co się coś dzieje. Bardzo często ludzie są źli na swojej psy i uważają, że one są wredne, robią im na złość i tak dalej i tak dalej. Najważniejsza zasada, to aby zrozumieć psa i jak najlepiej mu pomóc, trzeba dać mu być sobą.

Na filmiku podczas konsultacji prowadzę rozmowę z właścicielką suczki i obserwuję zachowania suczki. Poprzez ciągłe zabawy z odrzucaniem przeróżnych przedmiotów, nakręcanie, duże występujące braki w socjalizacji i wiele innych życiowych błędów, suczka obrała sobie swoją właścicielkę jako obiekt do szturchania, przedstawiania i gryzienia I tak się działo i w domu i poza domem. Oprócz tego brak jakiegokolwiek kontaktu z suczką, na przywołanie właścicielki zaczynała uciekać, nie chciała w ogóle podejść a następnie nakręcała się jeszcze bardziej i podbiegała, aby gryźć.

Do głowy takiego psa trzeba bardzo umiejętnie trafić a po drodze, zanim proces resocjalizacji nie zacznie przynosić pozytywnych skutków, należy bardzo uważać i wszystko zrobić tak, aby pies nie zszedł nam na serce. Co w wypadku tak zafiksowanego psa, wiecznie w ogromnym pobudzeniu, kompletnie nie kontrolującego się może stać się w każdej chwili.