NIE SZTUKĄ JEST WYTRESOWAĆ PSA.
Opublikowano: 2020-05-02

NIE SZTUKĄ JEST WYTRESOWAĆ PSA.

Nie sztuką jest wytresować psa, to psu w życiu zupełnie nie jest do niczego potrzebne.

Kilka prostych zdań, w dużym skrócie, z małą ilością przykładów, ale nasi ludzcy uczniowie naszych cudownych psich podopiecznych  przeczytawszy to, będą pierwszymi czytelnikami, którzy doskonale zrozumieją przekaz tych słów  Nie sztuką jest wytresować psa , to psu w życiu zupełnie nie jest do niczego potrzebne. Sztuką jest tak przygotować psa do życia, aby umiał sobie poradzić ze swoimi emocjami w każdej sytuacji jaka go może spotkać w tym nieraz trudnym ludzkim świecie, w jakim przyszło teraz żyć psom.

  • No bo co to za sztukajeżeli na spotkaniu rodzinnym pies “superowo” wykonuje na komendę “pif-paf” czy “turlaj się”, wszyscy mają ubaw, a później pies nie radząc sobie ze swoimi emocjami zaczyna gryźć wszystkich gości.
  • A jak się ma taka beznadziejna tresura do prawdziwego życia , kiedy pies pod przymusem wykonuje “równaj-noga” , a po spuszczeniu ze smyczy ma tak dosyć swojego właściciela, że nawet nie pomyśli o tym, aby wrócić do niego na zawołanie. 
  • Czym jest podawanie przez psa na pokaz łapki jednej i drugiej , jak na przykład rodzina z różnych przyczyn przez psa nie jest w stanie zjeść spokojnie obiadu, czy usiąść na kanapie.

Takich przykładów można podawać mnóstwo.  Tak naprawdę wszelkie “łapki”, “pif-pafy”, “równaj”, “turlaj się”, czy wiele wiele innych wcale nie świadczą o mądrości psa. O jego mądrości świadczy opanowanie, stabilność emocjonalna, myślenie nad tym co robi, a nie powtarzanie głupich schematów jak robot.

Mądry pies to pies myślący życiowo , to pies dumny, który podąża ze swoim przewodnikiem dlatego, że mu ufa, dlatego, że chce  a nie dlatego, że musi i nie ma innego wyboru. 

Zanim będziesz chciał wytresować  swojego psa jak małpke w cyrku  (co jest okrutną rzeczą jeżeli chodzi o ten cały cyrk i zwierzęta w nim przebywające, jak i samą tresurę jakiegokolwiek zwierzęcia) zastanów się  czy chcesz mieć u swojego boku zaprogramowanego robota, który za smaczusia, bądź pod groźba przeróżnych kar bedzie wykonywał twoje wyimaginowane polecenia, czy psa na kontakcie, który mając nawiązaną z tobą rewelacyjną i prawdziwą więź będzie przy tobie zawsze, bo będzie wiedział, że może Ci ufać. 

Nasze psiaki ufają nam bezgranicznie, zostały przygotowane tak, żeby radzić sobie życiowo w każdej sytuacji. Są psiakami pełnymi dumy, podążają u naszego boku dlatego, że chcą, a nie dlatego, że muszą. Są stabilne emocjonalnie, bardzo mądre i analizujące i zawsze wiedzą, że mają w nas bezgranicznie wsparcie. I tego wszystkiego uczymy w psim Collegu LikeDog naszych psich i ludzkich uczniów. Uczymy szacunku i zrozumienia. Jak powiedział jeden z naszych super klientów “LikeDog to już wyższy poziom nawiązywania relacji pomiędzy psiakiem, a jego właścicielem” dużo w tym prawdy