Praca z psimi uczniami i pomoc im w psim Collegu LikeDog pod naszą opieką, czyli opieką ludzkiej Kadry Nauczycielskiej i naszej psiej Kadry Nauczycielskiej jest już wyższą psychologią , zresztą tak było od samego początku powstania psiego Collegu, jak i jeszcze przed jego powstaniem, kiedy pomagałyśmy od siebie problemowym psom bezdomnym będącym w schroniskach.
Pomoc psim uczniom jaką mogą otrzymać w psim Collegu LikeDog jest na najwyższym poziomie, pomoc ta jest profesjonalna, mądrą, przemyślana oparta na dużej wiedzy, ale i jeszcze większym doświadczeniu, odbywa się w szacunku i zaufaniu.
Wszystko dla psich uczniów przygotowane jest w psim Collegu
dla nich i pod nich , zaczynając od:
całej infrastruktury ośrodka,
całego wyposażenia, a kończąc na bardzo ważnych
naszych kwalifikacjach i doświadczeniu w pracy z psami i
przygotowaniu psiej Kadry Nauczycielskiej, a wszystko po to, aby stan psychiczny naszych psich uczniów wrócił do równowagi i żeby w końcu doświadczyli w swoim życiu spokoju i równowagi, bo jeżeli stan psychiczny głowy jest dobry, to od razu odzwierciedla się to w wyglądzie zewnętrznym psa.
Bo psy w złym stanie psychicznym, które do nas trafiają na terapię wyglądają zewnętrznie bardzo źle… Często objawami złego stanu psychicznego psa w wyglądzie z zewnętrznym są:
ogromny wytrzeszcz oczu,
język wywalony na zewnątrz (w większości przypadków taki język nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek chorobą fizyczną)
bardzo mocne i przesadne ziajanie (nie mające nic wspólnego z temperaturą i filtrowaniem się z powodu warunków zewnętrznych)
infantylny wyraz pycholka,
przygarbiona postawa ciała,
nienaturalny, zataczający chód,
przewracanie się (po badaniach brak jakichkolwiek urazów, chorób wrodzonych, czy nabytych)
wypadająca, nastroszona sierść, łupież (nie mające nic wspólnego z alergią, czy innymi chorobami).
Już mówiłyśmy o tym kilka lat temu, bo nasze obserwacje sięgają o wiele dalej i czasowo dużo wcześniej, zanim jeszcze ktokolwiek próbował się na tym skupić i to zauważyć i to też pragnę nadmienić osobom, które dopiero odnalazły nas w naszych mediach społecznościowych, bądź od pewnego czasu są z nami wirtualnie czy w realu , żeby wiedziały z kim mają przyjemność.
Do naszego psiego Collegu LikeDog bardzo często trafiają psy stanowiące bardzo duży odsetek przyjmowanych psów na terapię, które są bardzo ciężkimi, zagrażającymi przypadkami.
Większości ludziom pies z dużymi problemami kojarzy się jeszcze tylko z psem stricte agresywnym, a to nie jest do końca tak…(oczywiście dla takich psów ich właściciele szukają u nas ratunku i pomocy i te pomoc zawsze otrzymają).
Teraz problemy psów stały się dużo poważniejsze, a ich źródło o wiele głębsze, bo teraz ogrom psów mierzy się niestety z problemami psychicznymi.
I tak, jak teraz ogrom ludzi ma problemy psychiczne, wymagające terapii, tak teraz bardzo dużo psów, przez to w jakich czasach przyszło im żyć, przy tym całym przebodźcowaniu środowiska zewnętrznego i domowego i często przy niezrównoważonych ludziach, najzwyczajniej w świecie nie wytrzymuje psychicznie, przez co dochodzi u nich do zaburzeń psychicznych, które prowadzą do niepożądanych zachowań, które już często stanowią zagrożenie dla samych właścicieli, jak i niestety wszystkich w otoczeniu tego psa.
Na terapię do psiego Collegu LikeDog w większości przypadków trafiają teraz psy z bardzo dużymi zaburzeniami psychicznymi, wykazującymi też już zachowania psychopatyczne, o czym pisałyśmy już parę lat temu w artykułach o psich psychopatach:
https://likedog.pl/psi-psychopaci
https://likedog.pl/nowy-obraz-psich-zachowan
https://likedog.pl/psi-psychopaci-psia-komunikacja
https://likedog.pl/swiadomosc-madrosc-i-przewidywalnosc
Pomoc psu z zaburzeniami psychicznymi jest bardzo ciężka i często
bardzo ryzykowna,
wymaga ogromnego doświadczenia,
wiedzy,
uważności,
spokoju i
ogromnego wyważenia i
umiejętności obserwacji, a poza tym tak jak wspomniałam na początku
odpowiednich warunków i
wykwalifikowanej kadry, dzięki którym może osiągnąć spokój psychiczny.
I jak to ktoś kiedyś powiedział „choćby skały sra.y” ktoś, kto chce poddać psa z zaburzeniami psychicznymi zwykłej beznadziejnej tresurze musi pamiętać, że nie osiągnie nic , a tylko pogłębi zły stan psychiczny psa .
Dlatego nigdy nie dajcie sobie wmówić, że metodami awersyjnymi takimi jak:
szarpanie, wykonywanie korekty, podduszanie, kopanie, gryzienie, wywracanie na plecy, łapanie za kark, dawanie kuksańców, szczypanie…
i przy użyciu narzędzi awersyjnych takich jak:
kolczatki, obroże prądowe, łańcuszki zaciskowe, dławiki, pętle, smycze behawioralne
ktoś pomoże psu poradzić sobie z jego problemami psychicznymi ,
bo jakbym miała to tak mocno spłycając porównać do jakiejś sytuacji, to tak jakbym osobie chorej psychicznie, z zaburzeniami różnego stopnia, zamiast próbować pomóc terapią przy stworzeniu optymalnie przyjaznych dla niej warunków do tej terapii, ktoś stał nad tą osobą i waląc ją młotkiem w głowie, czy kopiąc w tyłek mówił: „no napraw się” .
Psy z zaburzeniami psychicznymi są często bardzo niezabezpieczone dla właścicieli, otoczenia, ale także i dla siebie, co często przechodzi u nich i objawia się w różnego rodzaju nerwicach natręctw, o których już pisałyśmy w artykule
ZESPÓŁ PSICH NATRĘCTW I OBSESJI
https://likedog.pl/zespol-psich-natrectw-i-obsesji
Dlatego dbając o zdrowie psychiczne swojego psa, bezpieczeństwo jego i swoich bliskich, jak tylko coś zaniepokoi Ciebie w zachowaniu Twojego psa zgłoś się o profesjonalną pomoc, którą u nas otrzymasz umawiając się na konsultację behawioralną dzwoniąc pod numer telefonu 607 307 131.
Zajęcia prowadzą:
Dyplomowany Behawiorysta Zwierzęcy COAPE, Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE Magdalena Górska oraz zastępca behawiorysty, Petsitter COAPE Katarzyna Kulpińska.
Obrazek — źródło internet.