Z życia szkoły

Ważne!

Kiedy zgłaszasz się do osoby, która ma pomóc Twojemu psu i która teoretycznie jest specjalistą  (bo specjalista specjaliście nierówny szczególnie ten, który nazywa się tym kim zupełnie nie jest ) przyjrzyj się dokładnie (jeżeli w ogóle masz taką możliwość, albo zaobserwuj w internecie, jeżeli w ogóle ktoś coś prowadzi) jakie dana osoba ma psy i co one sobą reprezentują i w jaki sposób są prowadzone.

Ktoś z Państwa może powie:
"ale ja się nie znam, nie mnie to oceniać, może tak ma być",
jeżeli tak sobie Państwo pomyślicie, to może odpowiedzcie sobie na takie pytanie: kogo byście chcieli widzieć u boku swojego mega problemowego psa?...

Kogoś, kto sam ma i żyje pod jednym dachem z adoptowanymi psiakami po przejściach, które najprawdopodobniej ze względu na swoje agresywne zachowanie zostałyby gdzieś tam przez kogoś w Polsce uśpione, bo nikt sobie z nimi nie radził, a raczej nie chciał poradzić?...,

Czy osobę, która wzięła sobie od małego szczeniaczka danej rasy tak źle przez nią/niego/nich prowadzonego i "uczonego", że w bardzo młodym wieku zaczął wykazywać zachowania agresywne w stosunku do tych osób i innych psów, gdyż nie wytrzymał awersyjnych metod i narzędzi używanych podczas beznadziejnego tresowania go?...

A później po uśpieniu tego zdrowego fizycznie psa słodki wpis takiej osoby/osób w mediach społecznościowych, że ten pies to dopiero "nauczył ich życia, bo był taki agresywny"  -- no agresywny sam z siebie na pewno się nie zrobił i gdyby nie został tak zepsuty mógłby w innych rękach wieść wspaniałe życie, niestety trafił tam gdzie trafił.

W czyje ręce wolelibyście Państwo powierzyć swojego na przykład kompletnie nieprzystosowanego do życia adoptowanego psiego przyjaciela:

Osobie, która od małego tresowała kupionego od szczeniaczka borderka, aby umiał wykonywać sztuczki siad, łapka, obrocik, zdechł pies, nogą, pif-paf i której pies wiecznie musi się szarpać, ganiać za piłami i który nie widzi nic, nawet tego swojego przewodnika tylko piłkę, patyk czy kawałek kiełbasy, czy surowizny, którą trzyma się w ręku i kompletnie nie umie wypoczywać...?

Czy osobie, która adoptowała ciężki przypadek psiaka, który wykazywał mega agresję w stosunku do ludzi i zwierząt i został rewelacyjnie zresocjalizowany przez tą osobę i przygotowany do życia tak, że żyje szczęśliwie z daną osobą i fantastycznie uczy inne psy poprawnych psich zachowań, jest mądry, myślący, spokojny i zrównoważony?

Co jest większym dla Państwa wyznacznikiem chcąc mieć wspaniałego życiowego psiego przyjaciela 
 pies, który jest mądry, dumny, myślący, socjalny, inteligentny, charakterny, życiowy i rewelacyjnie się z nim żyje na codzień, co osiągamy wspaniałą, mądrą systematyczną pracą, czy posiadanie bezmózgowego robota, który waruje, robi obrocik, przynosi kapciuszki, nie widzi Was tylko smaczki, piłki, patyki, szarpaczki, czy inne tam rzeczy, które trzymacie w swoich rękach, a w życiu codziennym nie radzi sobie kompletnie i jest nieporadny życiowo, co odbija się na państwa zdrowiu psychicznym i fizycznym, gdyż pies niszczy wam w domu, rzuca się na inne psy na spacerze, goni za samochodami, gryzie, atakuje, załatwia się w domu, kręci się za ogonem, nie słucha i wiele, wiele innych.

Pamiętajcie! 
Nic na dłuższą metę nie zdziałacie tresurą, bo tresura jest niczym innymi jak znęcaniem się nad psami zawsze takie działanie odbije się prędzej czy później na zdrowiu psychicznym i fizycznym Waszego psa, więc jeżeli ktoś będzie wam kazał kopać, bić, szarpać, rzucać, gryźć nakładać kolczatkę, obrożę prądową, zaciski, przyglebiać... uciekajcie od takiej osoby jak najdalej.
Oczywiście są też tacy, którzy lubią pod płaszczykiem "szkolenia", które jest niczym innym jak zwykłą tresurą, taką formę przemocy zastosować na swoim psie, no ale niestety takim nieempatycznym, egoistycznym, samolubnym i nie liczącym się z emocjami i uczuciami innych człowiekiem, trzeba się już po prostu urodzić, tylko cierpią na tym niestety te biedne, niewinne psy.

A na zdjęciu dumna, mądra, myśląca, stabilną emocjonalnie psia Kadra Nauczycielska psiego Collegu LikeDog, która dzielnie każdego dnia wspaniale uczy naszych psich uczniów samych mądrych i życiowych rzeczy i osiąga w swojej pracy rewelacyjne efekty, o czym wiedzą wszyscy wspaniali właściciele naszych cudownych psich uczniów uczących się w swoim psim Collegu LikeDog.

Mufasa  -- Psi Profesor
Mafra  -- Psia Profesor
Buszka  -- emerytowana Psia Profesor, adoptowana
Karmel  -- Psi Nauczyciel, zresocjalizowany adoptowany pies po przejściach
Ridzia  -- Psia Nauczycielka, zresocjalizowany adoptowany pies po przejściach
Mafia  -- Psia Nauczycielka
Zanra  -- Psia Nauczycielka
behawiorysta koszalin

w Psim Collegu LikeDog ogromny udział w nauce naszych psich uczniów i w pomocy z wyjścia z problemów naszym psim uczniom ma Psia Kadra Ucząca, która jest jedyna taka w Polsce, jak i na świecie. Nikt tak dobrze i mądrze nie wprowadzi psiaka w życie, jak specjlalistycznie przygotowane do tego psy uczące.
behawiorysta koszalin

Te osoby, które zapewniają swoim psiakom mądrą naukę, regularne spotkania ze stabilnymi emocjonalnie, mającymi wysokie kompetencje społeczne psami, mądrą pomoc swoim psiakom, to dokładnie wiedzą i widzą jaka jest różnica między szczęśliwym, zrozumianym, spokojnym, spełnionym, zadowolonym, myślącym, kontaktowym psem, a psem, który nic mądrego nie ma zapewnione.
behawiorysta kołobrzeg

Nasz psi uczeń Boston uczył się poprawnych psich zachowań pod czujnym okiem Psich Nauczycielek. Nikt tak dobrze i mądrze nie nauczy innego psa, jak specjalistycznie przygotowane do tego Psy Uczące, które mają wysokie kompetencje społeczne, są mądre, myślące i zrównoważone psychicznie
szkolenie psa szczecinek

Z psim Profesorem Mufasą wykonaliśmy ogrom pracy, aby jego młodsza malutka siostrzyczka Mafra mogła w przyszłości tak profesjonalnie uczyć i pomagać naszym psim uczniom jak jej mądry i dumny brat psi Profesor Mufasa. Dzięki profesjonalnej, umiejętnej, codziennej, systematycznej pracy psia Profesor Mafra zaczęła rewelacyjnie uczyć i pomagać naszym psim uczniom.szkolenie psów szczecinek
szkolenie psów kołobrzegbehawiorysta szczecinek

Rok temu malutka Zanra rozpoczynała swoje prawdziwe psie życie i nauki pod okiem wykwalifikowanej psio- ludzkiej kadry nauczycielskiej .
Psia kadra ucząca miała dużo wyrozumiałości i cierpliwości dla małego zaczepnego berbecia, a teraz wyrosła już taka dumna, charakterna, mądra, myśląca psia dama.


szkolenie psa kołobrzeg
szkolenie psa koszalinszkolenie psa koszalin

Wszyscy już dość zmęczeni, ale jak zawsze super zajęcia, super nauka i super spędzony czas. Nasz psi uczeń Bruno w towarzystwie psiej kadry nauczycielskiej doskonalił sobie chodzenie na smyczy wśród wielu bodźców i rozproszeń. A to wszystko potem rewelacyjnie ma wpływ i przełożenie na codzienne życie, gdzie psiak chodząc na smyczy umie sobie dawać radę w wielu sytuacjach ze swoimi emocjami.

Psi Nauczyciele: Mufasa, Mafra, Buszka, Ridzia, Mafija, Zanra.
Psia Kadra Ucząca Psiego Collegu LikeDog.

wychowanie psaKażdego psiaka można bardzo mądrze uczyć, prowadzić przez życie dążąc do tego, aby stał się on naszym szczęśliwym psim przyjacielem. Oczywiście trzeba tego chcieć, dążyć do tego i przede wszystkim zapewnić swojemu psiakowi mądry start w życie i mądrą naukę. I właśnie tak mądrze się uczy nasz psi uczeń Pako, który od małego pobiera nauki od najlepszych, czyli specjalistycznie przygotowanej psiej kadry uczącej. Ukochani właściciele psiego chłopca bardzo pragnęli mieć fajnego, mądrego, myślącego, kochanego psiego i wszyscy do tego dążymy. Pako jak trafił do psiego Collegu był dość niesforny, bardzo pobudzony, zaczepny i gryzący. Pierwsze nauki nasz wtedy malutki psi uczeń pobierał od swojego psiego Profesora Mufasy, , który miał dla tego małego zaczepnego gagatka mnóstwo zrozumienia i cierpliwości. Na spokojnie nasz psi uczeń uczy się wszystkiego, przed nami na pewno trudny okres młodzieńczego buntu, ale zawsze to wszystko będzie łatwiejsze do przebycia, kiedy psiak jest ciągle pod profesjonalną opieką. Pako ma swój cudowny dom, ukochanych właścicieli, swoją super szkołę, do której uwielbia przyjeżdżać, więc jednym słowem jest wielkim psim szczęściarzem. 

 Na pierwszym zdjęciu teraźniejszy nasz psi uczeń. Na drugim zdjęciu malutki Pako uczący się pod czujnym okiem psiego Profesora Mufasy. 

behawiorysta szczecinek
behawiorysta szczecinekszkolenie psa szczecinek

Po ważnych i przede wszystkim rewelacyjnych dla psiaków zajęciach przyszedł czas na odpoczynek w "domku" LikeDog, który również jest bardzo ważną nauką i nasz psi uczeń Bruno, który uczy się przy Psiej Kadrze uczącej od małego, udał się ze wszystkimi na super relaks.


szkolenie psa szczecinek

Pamiętajmy, że psiaki zawsze i wszędzie potrzebują zrozumienia i mądrego wsparcia, czasu na naukę, czasu na zmiany, mądrego prowadzenia przez życie i przede wszystkim każdy pies potrzebuje i chce pozostać psem. I nie zmieniajmy im tego na siłę i dajmy im być, tymi kim są, powinni być i chcą być.

behawiorysta szczecinek

W psim Collegu LikeDog nie uznawaliśmy, nie uznajemy i nigdy nie będziemy uznawać jakiejkolwiek przemocy względem psiaków!


Kiedy jesteś w pełni już uświadomionym właścicielem i zostało ci wytłumaczone jak bardzo pod względem fizycznym i psychicznym krzywdzisz swojego psa stosując kolczatkę, łańcuszek zaciskowy, obrożę prądową, dławik i doskonale wiesz, dzięki konkretnemu wytłumaczeniu,jak to wszystko działa i negatywnie wpływa na twojego psa i mimo wszystko dla własnej złudnej wygody stosujesz to, to nie masz prawa mówić o jakiejkolwiek miłości do swojego psa, bo świadomie go krzywdzisz.

Kiedy pod płaszczykiem miłości mówiąc, że inaczej się nie da nakładasz swojemu psu te wszystkie narzędzia awersyjne, kompletnie nie liczysz się z emocjami i zdrowiem swojego psa i świadomie go krzywdzisz fizycznie i psychicznie , nie robisz tego jak zawsze twierdzisz dla dobra swojego psa, tylko dla własnej wygodny podyktowanej lenistwem, kosztem zdrowia i odczuć żywej istoty, która jest całkowicie od ciebie zależna.
Części psiej Kadry Nauczycielskiej psiego Collegu LikeDog przygotowana do zajęć z psimi uczniami.
W psim Collegu LikeDog jak zawsze dużo ważnej nauki pobierał nasz psi uczeń Pako od psiej kadry nauczycielskiej, a najwięcej od psiego Profesora Mufasy. Pako uczył się chodzenia na smyczy, wytrzymywania trochę w jednym miejscu w spokoju i radzenia sobie ze swoimi emocjami przy innych wśród wielu rozproszeń. Nasz mały psi agent starał się sobie radzić ze swoimi emocjami, a wszyscy dookoła mieli ogrom cierpliwości dla swojego ucznia i dużo spokoju, szczególnie jak Pako sprawdzał sobie na ile może sobie pozwolić od czasu do czasu prowokując i wyskakując do każdego po kolei, ale widział, że te zachowania nie są w ogóle zauważalne przez kadrę, więc zaczął na spokojnie się przyglądać, co inni robią. Dużo ważnej i cennej nauki jak zawsze zresztą nasz psi uczeń wyniósł z zajęć

behawiorysta szczecinekWszystkie psiaki potrzebują zrozumienia, mądrej nauki, mądrego prowadzenia przez życie i mądrej miłości. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie.

szkolenie psapsi behawiorysta

Nasz psi uczeń Bruno od kiedy do nas trafił bardzo ładnie się zmienia, a to wszystko za sprawą regularnej, systematycznej, bardzo ważnej nauki w psim Collegu LikeDog pod okiem psio-ludzkiej kadry nauczycielskiej i sumiennie odrabianym zadaniom domowym przez ukochaną ludzką rodzinkę naszego psiego ucznia.

Wiadomym jest, że jeszcze będziemy mieć przeróżne etapy, a w tym dość trudny, kiedy Bruno będzie wchodził w okres dojrzewania, ale to jeszcze trochę, a na ten czas psi chłopiec bardzo dzielnie starał się poradzić ze swoimi emocjami ćwicząc wśród wielu bodźców na pierwszym placu szkoleniowym i brał przykład od psich nauczycieli.
Ekipa LikeDog podczas ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym, a między innymi kosmiczna kosmitka Mafija i Zanra szlifowały swoją naukę i radzenie sobie ze swoimi emocjami wśród wielu rozproszeń. I już na innym podłożu. Po długim czasie bez śniegu. Znów nowe doznania.
Taka rewelacyjna następna metamorfoza pod moim bacznym okiem i efekt codziennej, systematycznej, mądrej i przemyślanej pracy. I oczywiście na tym nie koniec, bo każdy się uczy przez całe życie. Na pierwszym zdjęciu już prawie siedmiomiesięczna coraz bardziej mądra, myśląca, kochana i też zadymiarska, dumna kosmiczna kosmitka Mafija odpoczywająca w "domku" LikeDog, a na drugim miejscu malutka wredna, drąca się w niebogłosy, gryząca dzika pirania w drodze do swojego nowego domciu.
W każdym psie możemy możemy mieć wspaniałego, mądrego, myślącego, mądrego, dumnego i kontaktowego psiego przyjaciela, ale to my ludzie musimy się o to bardzo postarać, aby poprzez szacunek, zrozumienie, spokój, cierpliwość, mądrą naukę, mądre prowadzenie przez życie, zapewniając wszystkie psie potrzeby dotrzeć go głowy naszego czworonożnego przyjaciela. Ps. I Pamiętajmy, że nic nie ma w życiu tak od razu. Na wszystko, co ma być trwałe, trzeba się napracować, a potem pracować nad wypracowanym. A wszystko potwierdza w stu procentach dumny psi profesor Mufasa.
Psia kadra nauczycielska uczyła naszą psią uczennicę poprawnych psich zachowań i radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

Gita na początku dość się pobudzała, bo ma jeszcze z tym znaczne problemy, ale spokojna, cierpliwa, dużo wytrzymująca psia kadra nauczycielska ładnie ją uczyła i pokazywała, że nikt nie będzie wchodził w bezsensowne zaczepki i wariactwo, że nikt nie pozwoli sobie na to, aby do niego doskakiwać i go gryźć i po czasie nasza psia uczennica zaczęła brać przykład ze swoich psich nauczycieli i zaczęła ładnie ze wszystkimi współpracować.

Taka nauka przy stabilnych emocjonalnie psach jest bardzo ważna dla psiego ucznia, przynosi bardzo duże efekty, a to potem bardzo wszystko przekłada się na codzienne życie.
W psim Collegu LikeDog skupiamy się podczas nauki naszych psich uczniów na samych bardzo ważnych rzeczach, dzięki którym psiak uczy się radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, poznaje umiejętnie dużo rzeczy, uczy się spokojnego przebywania w środowisku domowym, jak i na zewnątrz. Czyli skupiamy się na bardzo ważnej życiowej nauce.
Mądra przemyślana nauka, do tego wśród najlepszych daje niesamowite życiowe efekty. Nasz psi uczeń Jimmy, kiedy do nas trafił jako maluch, był dość niesforny, bardzo zaczepny, gryzł swoją ukochaną właścicielkę, był bardzo napastliwy, nie patyczkował się, aby wystartować i rzucić się na innego psa, szczególnie na głowę i zacząć gryźć, do tego bardzo mocno niszczycielski. 

W psim Collegu na spokojnie zaczęliśmy uczyć psiego chłopca wszystkiego od podstaw, w sposób mądry, przemyślany i co najważniejsze humanitarny.

W psim Collegu LikeDog nie uznajemy stosowania jakiejkolwiek przemocy względem psiaków, żadnego stosowania przedmiotów wywołujących strach, ból i bezradność Wykonujemy ogrom bardzo  ciężkiej pracy, a potem cieszymy się z fantastycznych efektów.

Jak zawsze nasza psia kadra ucząca stanęła na wysokości zadania i wszyscy pięknie, w dużym spokoju, przy mądrym moim wsparciu i mądrej kontroli, z ogromnymi pokładami cierpliwości zaczęli uczyć naszego psiego ucznia poprawnych psich zachowań, tego co jest ważne w codziennym życiu.

W psim Collegu LikeDog nie zajmujemy się głupotami, czymś niepotrzebnym, tylko robimy wszystko, aby przygotować naszych psich uczniów do radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach w codziennym życiu, bo to jest najważniejsze i od tego jest bardzo zależne poprawne wspólne psio- ludzkie życie.

Tutaj przede wszystkim robimy wszystko, aby każdy psiak stał się myślący, opanowany i dumny. Do tego wszystkiego bardzo są jeszcze potrzebni mądrzy, myślący i empatyczni właściciele, a Jimmy właśnie takich ma. Nasz psi uczeń był uczony wszystkich bardzo ważnych spraw, aby mądrze zadziałały one na jego głowę i działały i pozwoliły mu umieć sobie radzić w codziennym ludzkim życiu, które dla psiaków jest bardzo dziwne, zagmatwane, trudne i często budzące strach. Jimek bardzo polubił wszystkich w psim Collegu LikeDog i jego psi nauczyciele stali się również jego super kumplami.

Na paru zdjęciach ( jest ich mnóstwo w archiwum, ale tylko parę mogłam wybrać) na początku mamy małego psiego ucznia, kiedy rozpoczynał naukę w psim Collegu LikeDog i testował sobie wszystkich cierpliwość, szczególnie psiego profesora Mufasy, Jimka, który uspokajał się wyszukując smaczne kulki z psiego pasztetu na kawałkach drzewa, kiedy jego główka wchodziła jeszcze wtedy w tryb "odpałów" potem z częścią psiej ekipy uczącej, czyli z serii: border wychowywany przez pitbulle i to dwa po poważnych przejściach rewelacyjnie przeze mnie zresocjalizowane, potem część kadry uczącej uczyła psiego chłopca, że nie ma sensu rzucać się na wszystkich i wszystko dookoła, potem Jimek podczas ćwiczeń z Mafrą, swoją wielką psią przyjaciółką, gdzie razem się uczyli od malucha i ze swoimi przyszywanymi "siostrami", z którymi na początku się nie znosił, a poprowadziliśmy tak wszystko, że teraz jest wśród psiaków rewelacja, jak się spotykają.

I na ostatnim zdjęciu teraźniejszy Jimmy w swoim ukochanym domciu wśród wspaniałych swoich ukochanych właścicieli.  Opanowany, myślący, mądry, wspaniale rozumiejący się z człowiekiem, uczuciowy Jimmy. O takim psim chłopcu marzyli jego ukochani właściciele i takiego mają. Dużo, bardzo dużo wszystkich systematycznej, często ciężkiej pracy teraz wspaniale owocuje. I o to właśnie nam w życiu chodzi. 

Ostatnie zdjęcie jest własnością ukochanych właścicieli psiego chłopca.