Z życia szkoły

Części psiej Kadry Nauczycielskiej psiego Collegu LikeDog przygotowana do zajęć z psimi uczniami.

behawiorystaNasz mały psi uczeń Pako zaczyna pod profesjonalnym ludzko-psim okiem kadry nauczycielskiej psiego Collegu LikeDog uczyć się wszystkiego, co będzie mu przydatne w życiu, aby jemu i jego ludzkiej rodzince dobrze się ze sobą żyło. Pako zaczyna uczyć się w towarzystwie Zanry i Mafiji poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji, gdyż bardzo jest prowokujący i atakujący w stosunku do innych psów, szczególnie jak coś nie jest po jego myśli. Pako zaczyna poznawać i uczyć się w "domku" LikeDog, który jest namiastką prawdziwego domu, działania wszelkich sprzętów gospodarstwa domowego, przeróżnych odgłosów, dźwięków, powierzchni a także kiedy jest potrzeba prawidłowego i spokojnego odpoczynku, z czym ogrom maluchów ma problem.

Nasza psia uczennica Gita to już większa psia dziewczynka, która uczy się od małego w psim Collegu LikeDog poprawnych psich zachowań i dzięki ciężkiej pracy całej psio-ludzkiej kadry nauczycielskiej psiego Collegu oraz zaangażowaniu ukochanych właścicieli psiej dziewczynki, Gicia z gryzącego bardzo mocno dzikuska wyrasta na wspaniałą myślącą psią damę. 

szkolenie psaWszystkie psiaki potrzebują zrozumienia, mądrej nauki, mądrego prowadzenia przez życie i mądrej miłości. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie.

szkolenie psaNasza psia uczennica Nora, dość charakterna psia dziewczyna nie znosi innych psiaków i nie ma ma w tym nic złego, ale pomimo wszystko trzeba się jakoś postarać radzić ze swoimi emocjami w towarzystwie innych. Nora na widok innego psa dostawała szału, rzucała się i darła, wręcz wrzeszczała jak "podkręcona na cały regulator". Do tego psia dziewczynka miała mocno zaburzony socjal i wiele rzeczy nie znała i źle reagowała na nie, oraz na różne zjawiska. Nad tym mamy jeszcze dość, ale już w stosunku do tego co było, jest stokroć lepiej. Nora też właśnie jak z czymś sobie nie radziła, to również od razu wyszukiwała sobie żywego obiektu, aby móc się na kimś wyżyć i wrzeszczeniem dać sobie upust. Stopniowo psia kadra ucząca zaczęła przystępować do pracy z psią uczennicą. Bardzo dużo wstępnej, ważnej pracy wykonał psi Profesor Mufasa.

Na drugim placu szkoleniowym Nora rozpoczęła ćwiczenia na specjalistycznych zabawko przeszkodach i towarzyszyli jej w tym Karmel i Mafija. Nora była w szoku, że nie jest tak skuteczna w swoich nieładnych zachowaniach, fakt, budziła duże obawy w Karmelu i Mafiji, ale wszyscy dzielnie dali radę. Dzięki temu stopniowo będziemy uczyć psią dziewczynkę, aby potrafiła chociaż trichę odpuścić i aby zaczęła lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami, bo te niepożądane zachowania nie są fajne i wszystkich bardzo męczą.
wychowanie psa, behawiorysta

Dwie dumne psie dziewczynki jak na apelu szkolnym. Psia Nauczycielka Mafija i jej psia uczennica Kortinka. 

Nasz psi uczeń Bruno uczy się w "domku" LikeDog, w towarzystwie Zanry ładnego, spokojnego wyczekania na swoją kolej i tego, że podczas jedzenia nie podchodzi się pod inne psiaki i nie zagląda im do pycholka.
Nasi psi uczniowie, zanim trafili do psiego Collegu LikeDog nie mogli ze sobą przebywać i o wspólnych interakcjach nie było nawet mowy. Taka domowa interakcja mogła wiązać się z bardzo dużym pogryzieniem Ivana przez Leo, gdzie kompletnie nie byłaby to wina Leo. Leo dość szybko został w psim Collegu prze psią Kadrę Nauczycielską utwierdzony w tym, że bardzo ładnie pokazuje psie sygnały a jego psia komunikacja jest dość poprawna, bardziej pracowaliśmy i pracujemy cały czas nad cierpliwością Leo, gdyż Leo dość szybko wybuchał, chociaż przy zachowaniu małego Ivana możnaby też zrozumieć takie zachowanie, no ale psi uczniowie mają w przyszłości mieszkać sobie razem w swoim domku, więc wszyscy ciężko pracujemy nad tym, aby tak było.

Zanim Ivan zaczął się uczyć od psiej Kadry Nauczycielskiej poprawnych psich zachowań i psiej komunikacji, mały psi uczeń atakował wszystkich zarówno psy jak i ludzi, gryzł bez opamiętania a nad innymi psami znęcał się ciągle im dokuczając i osaczając je, a jak coś nie było po jego myśli wpadał w szał mocno skowyczał i gryzł.

Teraz już po wcześniejszej nauce nasi psi uczniowie przebywają razem w "domku" LikeDog i uczą się akceptacji siebie. Leo nadal zabezpieczony jest w kagańcu w razie jakby stracił cierpliwość do nachalnego malucha, a Ivan jest już po wcześniejszej nauce słowa klucz kontrolowany przez przewodnika słowem "dosyć" kiedy tylko próbuje, choć już w o wiele mniejszej formie rozkręcić się i zaczepiać Leo.

Pamiętajmy, aby nigdy nie dać męczyć dorosłych psów, kiedy zdecydujemy się jeszcze na szczeniaczka. Nigdy nie może być tak, że w oczach swojego właściciela "słodki maluch" może robić wszystko w stosunku do starszego psa i jest mu wszystko odpuszczane, bo jest maluchem. Nic z tych rzeczy, bo jeżeli maluch nie zostanie nauczony poprawnej psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań i pozwolimy mu na wszystko, w bliższej lub dalszej przyszłości zawsze dojdzie do zwady, bo mało który pies wytrzyma często bardzo nieładne i nachalne zachowania często prezentowane przez maluchy, a z niewiedzy niestety utrwalane przez właścicieli.
Na pierwszym placu szkoleniowym odbywa się ważna nauka, a na drugim placu szkoleniowym odpoczywa sobie Psia Kadra Nauczycielska wśród pięknie śpiewających ptaszków obserwując poczynania psiego ucznia. Psi Profesor Mufasa i Psia Profesor Mafra. 
psi behawiorysta

Nasz psi uczeń Bruno od kiedy do nas trafił bardzo ładnie się zmienia, a to wszystko za sprawą regularnej, systematycznej, bardzo ważnej nauki w psim Collegu LikeDog pod okiem psio-ludzkiej kadry nauczycielskiej i sumiennie odrabianym zadaniom domowym przez ukochaną ludzką rodzinkę naszego psiego ucznia.

Wiadomym jest, że jeszcze będziemy mieć przeróżne etapy, a w tym dość trudny, kiedy Bruno będzie wchodził w okres dojrzewania, ale to jeszcze trochę, a na ten czas psi chłopiec bardzo dzielnie starał się poradzić ze swoimi emocjami ćwicząc wśród wielu bodźców na pierwszym placu szkoleniowym i brał przykład od psich nauczycieli.
Dzięki wcześniejszemu umiejętnemu przygotowaniu do życia i profesjonalnej nauce w psim Collegu LikeDog, tak dziesięciomiesięczna Zanra czeka spokojnie na przystanku autobusowym, obserwując sobie przejeżdżające samochody, rowery, przechodzących ludzi. Pełen spokój, żadnego pobudzenia i oto właśnie chodzi w przygotowaniu psiaka do życia, aby był między innymi myślący, spokojny, socjalny i ufał swojemu przewodnikowi.
psi behawiorysta

Psy uczące w psim Collegu LikeDog to fenomen na skalę światową. 

Nikt tak dobrze i mądrze nie wprowadzi psiaka w życie, jak specjlalistycznie przygotowane do tego psy uczące.

Psi Profesor Mufasa, Psia Profesor Mafra, Psia Nauczycielka Mafija.


Nasza psia uczennica Shina podczas zajęć w psim Collegu LikeDog uczy się akceptacji będącego w niedalekiej odległości obiektu w ruchu.
Ekipa LikeDog podczas ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym, a między innymi kosmiczna kosmitka Mafija i Zanra szlifowały swoją naukę i radzenie sobie ze swoimi emocjami wśród wielu rozproszeń. I już na innym podłożu. Po długim czasie bez śniegu. Znów nowe doznania.
Taka rewelacyjna następna metamorfoza pod moim bacznym okiem i efekt codziennej, systematycznej, mądrej i przemyślanej pracy. I oczywiście na tym nie koniec, bo każdy się uczy przez całe życie. Na pierwszym zdjęciu już prawie siedmiomiesięczna coraz bardziej mądra, myśląca, kochana i też zadymiarska, dumna kosmiczna kosmitka Mafija odpoczywająca w "domku" LikeDog, a na drugim miejscu malutka wredna, drąca się w niebogłosy, gryząca dzika pirania w drodze do swojego nowego domciu.
Na drugim placu szkoleniowym, dzięki temu, że nasi psi uczniowie mają możliwość nauki na wybudowanych do pracy z psimi uczniami specjalistycznych zabawko-przeszkodach, nasza psia uczennica Gita ćwiczyła świadomość swojego ciała, koordynację, świadomość tylnych kończyn i koncentrację. Gita bardzo ładnie poradziła sobie również z przestrzennością i zmianą struktury pod łapkami. A wszystko robione w mega dużym skupieniu, zero jakiegokolwiek nakręcenia i pobudzenia, Gicia mega skupiona na zadaniu i bardzo myśląca nad tym, co robi. I taki właśnie powinien być border dumny, myślący nad tym co robi, spokojny i skupiony na swoim przewodniku, a nie ciągle robiący coś w transakcji wymiennej i tylko skupiony na smaczusiach, piłeczkach czy szarpaczkach oferowanych przez człowieka, przy tym będący nakręcony, pobudzony, latający jak wariat i niemyślacy.
Nasza psia uczennica Barbellka ma bardzo duży problem z koordynacją, przestrzennością, świadomością tylnych kończyn i koncentracją. Nad wszystkim tym pracowaliśmy na drugim placu szkoleniowym na jednej z zabawko-przeszkód, gdzie psia uczennica pokonała swoje lęki i podjęła próbę wejścia na most i schody.
W każdym psie możemy możemy mieć wspaniałego, mądrego, myślącego, mądrego, dumnego i kontaktowego psiego przyjaciela, ale to my ludzie musimy się o to bardzo postarać, aby poprzez szacunek, zrozumienie, spokój, cierpliwość, mądrą naukę, mądre prowadzenie przez życie, zapewniając wszystkie psie potrzeby dotrzeć go głowy naszego czworonożnego przyjaciela. Ps. I Pamiętajmy, że nic nie ma w życiu tak od razu. Na wszystko, co ma być trwałe, trzeba się napracować, a potem pracować nad wypracowanym. A wszystko potwierdza w stu procentach dumny psi profesor Mufasa.
Psia kadra nauczycielska uczyła naszą psią uczennicę poprawnych psich zachowań i radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

Gita na początku dość się pobudzała, bo ma jeszcze z tym znaczne problemy, ale spokojna, cierpliwa, dużo wytrzymująca psia kadra nauczycielska ładnie ją uczyła i pokazywała, że nikt nie będzie wchodził w bezsensowne zaczepki i wariactwo, że nikt nie pozwoli sobie na to, aby do niego doskakiwać i go gryźć i po czasie nasza psia uczennica zaczęła brać przykład ze swoich psich nauczycieli i zaczęła ładnie ze wszystkimi współpracować.

Taka nauka przy stabilnych emocjonalnie psach jest bardzo ważna dla psiego ucznia, przynosi bardzo duże efekty, a to potem bardzo wszystko przekłada się na codzienne życie.
Psia kadra nauczycielska przystąpiła do nauki naszego psiego ucznia.

Ivan najpierw był bardzo pobudzony, próbował zaczepiać, doskakiwać, prowokować, ale nikt kompletnie na to nie zwracał uwagi.

Kiedy skończyliśmy jedną sesje, oczekiwaliśmy na psią profesor Mafrę, która na spokojnie budziła się w "domku" LikeDog ze swojej drzemki, podczas której odpoczywała po wcześniejszych zajęciach.

Ivan wtedy też podejrzał psią kadrę uczącą i usiadł, ale cały czas chciał sprowokować psiego nauczyciela Mufasę bez przerwy się w niego wpatrując. Mufasa stał niewzruszony, Ivanowi nie wyszła prowokacja i w końcu zaczął odpuszczać.

W psim Collegu mamy wszystko tak umiejętnie przygotowane i stworzone, aby nasi psi uczniowie uczyli się samych ważnych życiowych przydatnych i potrzebnychw codziennym życiu rzeczy, oraz, aby w profesjonalny i umiejętny sposób można było im pomóc poradzić sobie z problemami, z jakimi do nas trafiają. Psiaki demonstrują często w swoich domach dużo niepożądanych zachowań, jak i nie znają i boją się bardzo wielu rzeczy będących w domach. Dlatego z myślą o tym, aby nasi psi uczniowie uczyli się poprawnych zachowań w środowisku domowym, powstał "domek" LikeDog, który jest namiastką domu.

W "domku" LikeDog odbywa się mnóstwo bardzo ważnej nauki. Nasz psi uczeń Bruno uczył się w "domku" LikeDog nie atakowania różnych rzeczy, między innymi szczotki do zamiatania, na którą wcześniej dostawał szału i się rzucał jak tylko ja zobaczył. Takie zachowanie nie jest dla człowieka fajne, a wręcz przykre i często różne w skutkach, w zależności od stopnia rzucania się i gryzienia już potem człowieka. Dlatego nigdy nie należy robić sobie żartów z tego, kiedy mały psiak coś chce nam wyrwać, rzuca się na coś, nie daje nam nic zrobić, bo już taki mały psiak potrafi się w krótkim czasie mocno nakręcić, nie mówiąc już o tym, że kiedy pies dorasta, wraz z nim utrwalają się pogłębiają się wszystkie niepożadane zachowania, nad którymi nie rozpoczęto wcześniej umiejętnej pracy. Dlatego od najmłodszego należy nad wszystkim z psiakiem pracować, im jak najszybciej, tym lepiej.
- Film Pierwsze postępy w nauce i wykorzystanie wcześnieśniejszej nauki z użyciem słowa "nie".
- Bruno pod opieką ekipy LikeDog.
- Shina, Gita, Bruno pod opieką ekipy LikeDog .
- Zanra psiak przygotowywany na psa uczącego .

Psy bardzo potrzebują spotkań w swoim gronie, ponieważ bardzo mocno potrzebne dla ich dobrego samopoczucia psychicznego jest przebywanie wśród przedstawicieli swojego gatunku Tylko, aby takie spotkania miały sens, psiaki muszą być normalne, kontaktowe, umiejące się komunikować z innymi, czyli przede wszystkim muszą być do wszystkiego bardzo mądrze przygotowane i przygotowywane.

Nie można" wrzucać" w jakiekolwiek psie interakcje psów kompletnie do tego nie przygotowanych, dzikich, agresywnych, aspołecznych, niekontaktowych, nie znających psiej komunikacji, napastliwych, pobudzonych, ponieważ z takich spotkań nic dobrego nie wyjdzie, a psy będą się tylko jeszcze mocniej utwierdzać w swoich niepożądanych zachowaniach, zawsze będzie ktoś poszkodowany, albo i wszyscy i nikt nie będzie z tego czerpał nic mądrego, ani żadnej prawidłowej radości. Również ani nic mądrego, ani dobrego nie przynosi psom, a również wpycha je w problemy, stresuje i często wyzwala agresję, kiedy grupa psów jest zmuszana do tresury i mają coś wykonywać pod przymusem.

Najfajniejsza i najmądrzejsza nauka dla psiaków przynosząca im wiele radości i pożytku, to przede wszystkim najpierw indywidualna nauka każdego z psiaków przygotowanie ich do dalszej wspólnej nauki, a potem mądre, wspólne spotkania w sprzyjających warunkach. Tak jak to jest wszystko wykonywane mądrze i w profesjonalny sposób w psim Collegu LikeDog.
Nasi psi uczniowie skupieni, dumni, razem, wspólnie, na spokojnie oczekiwali na zadanie w "domku" LikeDog. Shina skupiona, Zanra skupiona, Bruno skupiony i coraz bardziej skupiona najmłodsza psia uczennica Gita. Każde z tych psiaków było i dalej jest umiejętnie przygotowywane do wszystkiego przez specjalistycznie przygotowane do pracy z innymi psami psy uczące.

PAMIĘTAJMY!

Niestety, są też często psy, które poprzez różne sytuacje życiowe, jak i problemy psychiczne nie mogą mieć interakcji z innymi psami i nigdy dla dobra wszystkich nie wolno dopuszczać do takich spotkań. 
- Gita, Bruno pod opieką ekipy LikeDog .
- Zanra psiak przygotowywany na psa uczącego .


Zawsze podkreślamy, że psiaki powinny się wszystkiego uczyć w fajnych dla nich warunkach, w spokoju, w szacunku, gdzie nikt nikogo do niczego nie zmusza, gdzie wszyscy robią coś we wspólnym gronie, wcześniej oczywiście do tego przygotowani i przygotowywani.
I taką super atmosferę tworzymy zawsze w psim Collegu LikeDog, w miejscu, które zostało stworzone z myślą o psiakach, aby czuły się one w swojej szkole rewelacyjnie .

W "domku" LikeDog, w miejscu, które zostało specjalnie stworzone w taki sposób, aby było namiastką domu, nasi psi uczniowie skupieni, dumni dzielnie ćwiczyli i sprawiało to im wszystkim ogromną radość, a przy tym odbywała się ważna nauka nad radzeniem sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach i w towarzystwie innych, jak i również nad spokojnym wytrzymaniem przy różnych smaczkach, a to wszystko ma potem bardzo duże odzwierciedlenie w środowisku domowym.
Jak zawsze było dużo eksplorowania terenu, przekazywania wiadomości dla innych, obserwacja wszystkiego dookoła i wszystkich, a jak ktoś się nie spodobał Mufasie, to ja musiałam stawać na wysokości zadania i wszystko kontrolować, bo ta rasa już tak ma. Generalnie spokój, spacer dla psiaka.  Żadnego w tym wariactwa, żadnego nakręcania, czego nie znoszę. Za to dużo spokoju, dzięki temu możliwość dostrzeżenia wszystkiego dookoła, co jest rewelacyjną sprawą dla mózgu, który jest aktywizowany różnymi i nowymi formami zachowań. Potem spokojny powrót do domu.  
W psim Collegu LikeDog skupiamy się podczas nauki naszych psich uczniów na samych bardzo ważnych rzeczach, dzięki którym psiak uczy się radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, poznaje umiejętnie dużo rzeczy, uczy się spokojnego przebywania w środowisku domowym, jak i na zewnątrz. Czyli skupiamy się na bardzo ważnej życiowej nauce.
Mądra przemyślana nauka, do tego wśród najlepszych daje niesamowite życiowe efekty. Nasz psi uczeń Jimmy, kiedy do nas trafił jako maluch, był dość niesforny, bardzo zaczepny, gryzł swoją ukochaną właścicielkę, był bardzo napastliwy, nie patyczkował się, aby wystartować i rzucić się na innego psa, szczególnie na głowę i zacząć gryźć, do tego bardzo mocno niszczycielski. 

W psim Collegu na spokojnie zaczęliśmy uczyć psiego chłopca wszystkiego od podstaw, w sposób mądry, przemyślany i co najważniejsze humanitarny.

W psim Collegu LikeDog nie uznajemy stosowania jakiejkolwiek przemocy względem psiaków, żadnego stosowania przedmiotów wywołujących strach, ból i bezradność Wykonujemy ogrom bardzo  ciężkiej pracy, a potem cieszymy się z fantastycznych efektów.

Jak zawsze nasza psia kadra ucząca stanęła na wysokości zadania i wszyscy pięknie, w dużym spokoju, przy mądrym moim wsparciu i mądrej kontroli, z ogromnymi pokładami cierpliwości zaczęli uczyć naszego psiego ucznia poprawnych psich zachowań, tego co jest ważne w codziennym życiu.

W psim Collegu LikeDog nie zajmujemy się głupotami, czymś niepotrzebnym, tylko robimy wszystko, aby przygotować naszych psich uczniów do radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach w codziennym życiu, bo to jest najważniejsze i od tego jest bardzo zależne poprawne wspólne psio- ludzkie życie.

Tutaj przede wszystkim robimy wszystko, aby każdy psiak stał się myślący, opanowany i dumny. Do tego wszystkiego bardzo są jeszcze potrzebni mądrzy, myślący i empatyczni właściciele, a Jimmy właśnie takich ma. Nasz psi uczeń był uczony wszystkich bardzo ważnych spraw, aby mądrze zadziałały one na jego głowę i działały i pozwoliły mu umieć sobie radzić w codziennym ludzkim życiu, które dla psiaków jest bardzo dziwne, zagmatwane, trudne i często budzące strach. Jimek bardzo polubił wszystkich w psim Collegu LikeDog i jego psi nauczyciele stali się również jego super kumplami.

Na paru zdjęciach ( jest ich mnóstwo w archiwum, ale tylko parę mogłam wybrać) na początku mamy małego psiego ucznia, kiedy rozpoczynał naukę w psim Collegu LikeDog i testował sobie wszystkich cierpliwość, szczególnie psiego profesora Mufasy, Jimka, który uspokajał się wyszukując smaczne kulki z psiego pasztetu na kawałkach drzewa, kiedy jego główka wchodziła jeszcze wtedy w tryb "odpałów" potem z częścią psiej ekipy uczącej, czyli z serii: border wychowywany przez pitbulle i to dwa po poważnych przejściach rewelacyjnie przeze mnie zresocjalizowane, potem część kadry uczącej uczyła psiego chłopca, że nie ma sensu rzucać się na wszystkich i wszystko dookoła, potem Jimek podczas ćwiczeń z Mafrą, swoją wielką psią przyjaciółką, gdzie razem się uczyli od malucha i ze swoimi przyszywanymi "siostrami", z którymi na początku się nie znosił, a poprowadziliśmy tak wszystko, że teraz jest wśród psiaków rewelacja, jak się spotykają.

I na ostatnim zdjęciu teraźniejszy Jimmy w swoim ukochanym domciu wśród wspaniałych swoich ukochanych właścicieli.  Opanowany, myślący, mądry, wspaniale rozumiejący się z człowiekiem, uczuciowy Jimmy. O takim psim chłopcu marzyli jego ukochani właściciele i takiego mają. Dużo, bardzo dużo wszystkich systematycznej, często ciężkiej pracy teraz wspaniale owocuje. I o to właśnie nam w życiu chodzi. 

Ostatnie zdjęcie jest własnością ukochanych właścicieli psiego chłopca.
"Ja odpoczywam, a ty coś przy mnie rób, miziaj, skub i nie przestawaj".

Mafrunia i Mafiha vel Ortija vel Yoda odpoczywają w "domku" LikeDog.
zajęcia w psim collegu

Taka jakaś myśl mnie naszła patrząc na ten widok, że zasiadł w "domku" LikeDog na tronie król Mufasa , a przy nim jego marszałek Mafija.