UDERZYŁEŚ SWOJEGO PSA?
Opublikowano: 2020-03-02

UDERZYŁEŚ SWOJEGO PSA?

Uderzyłeś swojego psa? To wiedz, że to ty masz problem sam ze sobą a twój pies z tobą.

“A bo nerwy mi puścily.” to często słyszymy, jakby to miało usprawiedliwić takie zachowanie człowieka w stosunku do żywej istoty jaką jest pies, który również odczuwa ból i strach. 

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla bicia psa. 

Jeżeli nie jesteś w stanie zapanować nad swoimi nerwami to nie miej pod opieką istoty słabszej i całkowicie od ciebie zależnej. Odpowiedz sobie na pytanie, czy kiedy nerwy puszczą ci w pracy, bo szef cię zdenerwuje też idziesz i walisz swojego szefa po twarzy, czy w dupe?  Nie? Dlaczego?
Przecież nerwy ci puścily. A może nie zrobisz tego, bo doskonale zdajesz sobie sprawę, że to nieetyczne i że wiąże się z poważnymi konsekwencjami w twoim życiu, więc tego nie zrobisz. Inaczej jest we własnych czterech ścianach, kiedy mając w domu słabszą istotę, która sama się nie obroni, kiedy nikt nie widzi i nikt ci nie nałoży za to żadnych konsekwencji jak ci już nerwy puszczą nie masz problemu, żeby uderzyć swojego psa. 

Bicie nie jest żadnym rozwiązaniem. 

Biciem nie rozwiążesz swoich problemów. Jeżeli bijesz może warto zastanowić się, czy to ty nie masz problemu sam ze sobą.  Jeżeli bijesz nie posiadaj psa, jest mnóstwo cudownych empatycznych osób na tym świecie, które szanują swoje psy, dbają o ich komfort psychiczny i nie stosują żadnej przemocy w ich wychowaniu.  Bo przemoc to nie wychowanie, to wylewane frustracji człowieka na istotę słabsza, która sama nie jest w stanie się obronić. Ci, co biją nie szanują, a pies jest istotą żywa, a każde życie należy obdarzyć szczególnym szacunkiem.

Na zdjęciu nasza kochana Roxulka, o której życie stoczyła się ogromna walka i której już niestety z nami nie ma.  To jedno z jej ostatnich zdjęć. Życie Roxulki było obdarzone szczególnym szacunkiem, a już w szczególności podczas jej ciężkiej choroby. Kto był przy nas zrozumie, co mam na myśli, lecz również i ten kto opiekował się śmiertelnie chorym psiakiem też zrozumie z czym to się wiąże. Aby szanować trzeba mieć w sobie empatie, a w ludziach jest coraz mniej empatii, a coraz częściej chęci pastwienia się. Jest dużo osób, które chcąc “wychować” swoje psy – biją. Biją za to, że… dla takich osób niestety zawsze znajdzie się powód..