TO NIE ŚWIADCZY O MĄDROŚCI PSA.
Opublikowano: 2020-03-02

TO NIE ŚWIADCZY O MĄDROŚCI PSA.

O mądrości psa nie świadczy, że umie on podawać łapę.

Jeżeli chcemy aby nasz szczeniak był mądry, myślący,rodzinny,
społeczny, to w wychowanie swojego psiego przyjaciela trzeba włożyć ogrom pracy, ale takiej normalnej życiowej, nie żadnej tresury itp. Bo nic tu nie da uczenie psa sztuczek typu: turlaj się, pif paf, noga, waruj i takich tam innych ludzkich dziwactw i wymysłów.

O mądrości psa nie świadczy, że umie on podawać łapę, bo tak naprawdę czemu ma to służyć oprócz spełnienia chwilowej zachcianki jego właściciela?

Na to jakie relacje będziemy mieć w przyszłości ze swoim psiakiem pracujemy już od szczeniaczka. Ale pamiętaj zamiast męczyć psa turalniem się, kładzeniem, dawaniem głosu, stawianiem słupka, podawaniem łapy skup się nad tym, aby stał się on psem socjalnym, rodzinnym, potrafiącym odczytywać i stosować poprawnie psią komunikację To są najważniejsze życiowe rzeczy, które będą owocowały w przyszłości na nasze relacje z psem.

Takiej “życiowości” i “mądrości” uczymy w psim Collegu LikeDog naszych uczniów już od momentu przekroczenia przez nich bramy ośrodka. Aby psiak był jak najlepiej socjalny, aby poznał ogrom rzeczy, kształtów, struktur, dźwieków do tak ważnej nauki ma do dyspozycji środowisko zróżnicowane na pierwszym placu szkoleniowym. Ogrom pracy nad naszymi psimi uczniami wykonują specjalistycznie przygotowani do tego nasi stabilni emocjonalnie psi nauczyciele a w szczególności psi Profesor Mufasa, który nie jednemu psiemu uczniowi pomógł poradzić sobie ze swoimi problemami. Wraz z rozwojem psychicznym należy pamiętać, aby zadbać również o prawidłowy rozwój fizyczny u psiaków stosownie do ich wieku. W psim Collegu pracujemy nad kooordynają, świadomością ciała i tylnych kończyn, kondycją naszych psich uczniów.

Mądry i stabilny psiak to najlepszy towarzysz.

Więc jeśli chcemy mieć psiaka, który:
– nie gryzie rodziny i innych ludzi
– nie jest agresywny
– nie atakuje innych psów
– nie wyrywa rąk podczas spaceru
– nie gryzie smyczy
– nie pobudza się nadmiernie
– nie kręci się za ogonem
– nie wygryza nadmiernie żadnych części swojego ciała
– nie atakuje punktów świetlnych
– nie broni zaciekle zasobów
– nie szczeka jak nakręcony
– nie atakuje odkurzacza, miotły
I wiele wiele innych. Zainwestuj w jego mądrą naukę od małego.