ŚWIADOMOŚĆ, MĄDROŚĆ I PRZEWIDYWALNOŚĆ.
Opublikowano: 2020-11-13

ŚWIADOMOŚĆ, MĄDROŚĆ I PRZEWIDYWALNOŚĆ.

Świadomość, mądrość i przewidywalność przewodnika, to podstawa dość poprawnego życia z psem określonym mianem Psiego Psychopaty.

Zaczynając pisać ten artykuł, nie widziałam od czego zacząć, czy najpierw wychwalić pod niebiosa właścicieli psiego chłopaka, czy zacząć od razu pisać o nim. Często jest tak, że wszystko by się chciało naraz napisać, ale tak się nie da, więc od czegoś trzeba zacząć.

Jakiś czas temu zaczęłam coraz bardziej poruszać temat o pewnych formach psich zachowań, a obserwuje to od paru lat, że psy mogą zachowywać się podobnie jak niektórzy ludzie, jeżeli chodzi o pewne zachowania. Mam tutaj na myśli zachowania psychopatyczne. Tak jak pisałam to w moim ostatnim artykule, długo wszystko analizowałam i próbowałam podpiąć pod przeróżne formy psich zachowań, psiej agresji, ale niestety nic z tego nie “mieściło” się w żadnych ramach. Pracując z mnóstwem przeróżnych psów, u wielu z nich zaczęłam obserwować bardzo dziwne zachowania, kiedy to ogromną “radość” przynosiło im znęcanie się psychiczne nad drugim psem. Trzeba trochę czasu i przeróżnych sytuacji, a przede wszystkim danie psu bycia sobą, aby później móc zobaczyć wiele zachowań.

Shaggy i Tosia.

Shaggy mieszka razem z drugą suczką Tosią. Został adoptowany przez swoich ukochanych właścicieli już z ogromnym “bagażem” przeróżnych doświadczeń i zachowań. Na początku jeszcze nikt nic nie wiedział i nie podejrzewał. Ukochani właściciele psiaków, kiedy się do mnie zgłosili, na początku chcieli pomóc swojej psiej dziewczynce Tosi, która była bardzo wybuchowa, agresywna, bardzo nerwowa. Psiaki często popadały ze sobą w konflikt, ale często pierwsza myśl była, że to Tosia jest taka “zaczepna”. W domu wiadomo na początku było dużo nerwów, bo człowiek w pewnych sytuacjach ma dosyć, jeżeli dwa psy mieszkające razem tak się nie mogą ze sobą dogadać. Na pierwszy rzut oka i nawet na początku pracy to faktycznie Tosia ”wiodła prym” i to ona chciała znieść z powierzchni ziemi wszystko co się rusza. Skupiliśmy się wtedy mocno nad tą agresją Tosi.

Shaggy wydawał się być opanowany, tylko momentami w wieku sytuacjach dość znacząco zmieniały mu się oczy. Z tego co jego ukochani właściciele zdążyli się dowiedzieć o jego poprzednim życiu, to Shaggy był już po wielu akcjach i bez problemu potrafił zagryźć zwierzynę, czy dorwać innego psa. To mieliśmy też szczególnie na uwadze z zachowaniem wszelkich środków ostrożności podczas treningów resocjalizacyjnych z udziałem naszych psiaków. Tosia dość ładnie się zmieniała, ale ciągle gdzieś w tym wszystkim było coś nie tak, co nie dawało nam wszystkim spokoju. I tak powoli zaczęło nam wszystko układać się w całość. W dużej mierze, Tosia stała się taka nerwowa, wybuchowa, agresywna, bo do wielu takich niepożądanych zachowań “zmuszał” ja Shaggy swoimi zachowaniami. Zobaczyliśmy to też podczas wielu symulacji nie tylko z udziałem Tosi i Shaggego, ale też naszych psiaków, kiedy Shaggy próbował je wpuścić w to, w co wpuszcza Tosię.

Psi Psychopata…

Dużo ludzi mający bardzo małą wiedzę, bądź minimalną na temat psychopatów ludzkich, często słysząc te słowa, wyobrażają sobie kogoś ubranego w okrutnej masce i z nożem w ręku. A to nic z tych rzeczy. Często na pierwszy rzut oka psychopaci wyglądają jak inni ludzie. Mało tego, do tego są często bardzo towarzyscy, uśmiechnięci, oczywiście do pewnego czasu, kiedy rozegrają swoje “interesy”. Lubiejący i czerpiący ogromne podniecenie z tego, że mogą swoją potencjalną ofiarę złapać w swojej sidła i manipulować nią wedle swoich chorych upodobań. I tak samo ma się sprawa wśród Psich Psychopatów. Na pierwszy rzut oka to taki sam pies, jak inne psy. Tak samo jak ludzki psychopata zna zasady funkcjonowania w społeczeństwie, ale wykorzystuje to tylko do swoich egoistycznych celów, tak samo Psi Psychopata zna psią komunikację, ale również wykorzystuje ją tylko do tego, aby “manipulować” emocjami drugiego psa. Jak to wygląda, opisane to zostało w moich poprzednich artykułach. Nie wiem skąd tak “przemyślane” zachowania zaczęły coraz częściej pojawiać się wśród wielu psów. Ktoś kto się zna w temacie, gołym okiem zobaczy, ile “radości” sprawia takiemu psu znęcanie się psychiczne nad drugim psem. Często ten drugi pies w końcu nie wytrzymuje i wybucha i niestety niesłusznie jest uznany za psa agresywnego.

Mądry, świadomy właściciel to podstawa umiejętnego życia z psami mającymi różne zaburzenia ‼️

I tacy właśnie są ukochani właściciele Tosi i Shaggego. Ludzie bardzo mądrzy, przewidywalni, myślący. Nie ma już tych niepotrzebnych nerwów, jakie na początku towarzyszyły rodzince. Wszystko zostało wytłumaczone Zrozumiane są zachowania Tosi, które wcześniej miały miejsce. Psiaki są pod umiejętną, mądrą kontrolą swoich ukochanych właścicieli, którzy “kierują ruchem” w domu, żeby wszyscy dobrze funkcjonowali. Tosia dalej się dzielenie u nas uczy i poznaje coraz to nowsze tajniki fajnej psiej komunikacji, czego przy Shaggym niestety by się nie nauczyła, a wręcz to zatraciła. Ja osobiście jestem bardzo dumna z takich właścicieli, że są tak dzielni i tak wszystkim kierują, że wszyscy w domu funkcjonują. Mając dwa psy, a w tym psa z zachowaniami psychoptycznymi, naprawdę trzeba być przewidywalnym i zapobiegającym, czyli bardzo myślącym i analizującym.

I to teraz ukochanym właścicielom Tosi i Shaggego wychodzi rewelacyjnie. I z takimi osobami uwielbiamy pracować. Przede wszystkim zdanie sobie sprawy z wielu rzeczy, nauka i mądrość w temacie i ta tak bardzo ważna świadomość z tego, z jakim się żyje psem! Wtedy możemy zapewnić wszystkim na miarę potrzeb komfort i dzięki temu ustrzec innych od pewnych zachowań.