SERIO?
Opublikowano: 2022-03-01

SERIO?

Serio ???

Czy naprawdę trzeba być bez empatii, bez szacunku dla innych istot, ludzkim egoistą, aby uważać, że my psy chcemy być źle traktowane, zmuszane do beznadziejnych ludzkich fanaberii, że chcemy być tresowane ??

Serio ???

Czy naprawdę ktoś uważa, że psy czują się szczęśliwe, że na siłę próbujecie je tresować, kiedy zmuszacie je często używając do tego tych obleśnych, paskudnych narzędzi wywołujących ból i strach typu : kolczatki, łańcuszki zaciskowe, obroże prądowe, dławiki i inne, aby wasze psy były posłuszne, poddańcze, aby chodziły przy nodze i aby wykonywały na przymus rozkazy egoistycznych ludzi ??

Serio ???

Czy naprawdę uważacie dalej, że te paskudne narzędzia wymienione wyżej, kiedy używacie na swoich psach, nie sprawiają bólu, strachu ??

Serio ???

Naprawdę wierzycie, jeżeli ktoś Wam wciska te kity, że wszelka przemoc względem psa, brak zrozumienia psa, że używanie tych wszystkich parszywych przedmiotów, aby poprzez używanie ich wywołać w psie ból, że to jest nauka psa ??

Serio ???

Naprawdę wierzycie, że kolczatki, łańcuszki zaciskowe, dławiki, obroże prądowe, że to są „narzędzia treningowe” sprzyjające psom?

Naprawdę, nawet jak ktoś Wam wciska te kity, to czy wy nie macie swojego rozumu, szczególnie ci co niby głosicie, że tak swoje psy kochacie, żeby zrozumieć że te narzędzia sprawiają straszny ból, dyskomfort w psach i pies z bólu nie ma innego wyjścia, żeby coś zrobić co mu każecie i że jest to tylko i wyłącznie beznadziejne z waszej strony, wymuszone zachowanie na psie ??

Serio ???

Naprawdę kochacie te swoje psy, jak to mówicie ??

Bo to nie jest żadna mądra miłość do psa, kiedy nie chcecie go zrozumieć, kiedy nie chcecie z nim dobrze postępować, kiedy nie chcecie się zmienić, bo wasza osoba źle oddziaływuje na psa, kiedy nic mu prawidłowego nie zapewniacie, za to macie te żenujące, egoistyczne ludzkie wymagania, że pies ma robić wszystko co chcecie ,ma się słuchać, ma wszystko na siebie, czyli wszelkie wasze zachwiania emocjonalne i psychiczne przyjmować, a do tego ma jeszcze chodzić przy nodze 

Dlaczego nie potraficie tego zrozumieć, albo po prostu nie chcecie, bo patrząc na ludzki egoizm tak Wam wygodniej, że aby mieć fajnego psiego przyjaciela, kontaktowego, mądrego, dobrze z Wami współpracującego należy zapewnić mu wszystko co potrzebuje, jako przedstawiciel swojego gatunku, mądrą naukę i do tego w sobie wprowadzić zmiany, a nie uciekać się do beznadziejnych zachowań i obrzydliwych tresur…

Takich kilka słów od Psiej Profesor Mafry.