PARĘ TEMATÓW.
Opublikowano: 2022-12-11

PARĘ TEMATÓW.

Wraz z Mubijasem vel Thaiem  witamy się ze wszystkimi fajnymi ludźmi. Przy okazji poruszamy parę tematów.

Pierwszy.

Często dostajemy wiadomości i zapytania odnośnie ubierania psiaków.
Tutaj jest to sprawa indywidualna odnośnie potrzeb każdego zwierzęcia, zdrowia, ale należy pamiętać, że wiele psów marznie i bardzo źle odczuwa wszelkie przejścia pogodowe, szczególnie momenty, gdzie organizm aklimatyzuje się z nową temperaturą.

Takie rasy jak kosmiczna kosmitka Mafija  i Mubijas marzną bardzo i muszą być dobrze zabezpieczone w niesprzyjających dla nich warunkach pogodowych, a na świeżym powietrzu uwielbiają spędzać czas , zresztą jak większość psów.

W naszym wypadku wszystko jest zależne też od tego jak pracujemy, ile czasu Psy Uczące  przebywają na świeżym powietrzu, to wtedy cała Psia Kadra Nauczycielska  musi być odpowiednio zabezpieczona.

Dlatego proszę indywidualnie obserwować swoje psiaki, bo po nich wszystko widać, czego potrzebują, a czego nie. Na pewno dbanie o to, aby pies nie marzł nie jest żadną fanaberią, czy wymysłem , a mądrym i racjonalnym podejściem do tematu. Oczywiście każdy psiak musi też być odpowiednio przygotowany do tego, aby coś na sobie nosić i mieć z tym bardzo dobre skojarzenia.

Na pewno żaden pies nie potrzebuje być ubierany dla „picu” w jakieś dziwne denerwujące go rzeczy, tylko po to, aby bawić i rozśmieszać człowieka, a co niestety czyni ze swoimi zwierzętami wiele ludzi.

Drugi .

Często otrzymujemy wiadomości i zapytania, gdzie można nabyć takie fajniutkie i milutkie pieski.

Przede wszystkim, co też często powtarzamy, to to, że „kolorowe zdjęcia”, które są wyłapane z chwil naszego życia to nie całokształt całego życia i ciężkiej, codziennej, systematycznej, przemyślanej pracy nad wszystkim, aby wszystko było dobrze. Za tymi zdjęciami, czy różnymi filmikami kryje się zawsze ogrom ważnej pracy.

Są z nami psy bardzo silne, mocne, charakterne, indywidualiści, którzy bez mądrego prowadzenia ich byłyby psami zagrażającymi patrząc na specyfikę ras i gabarytów. I wcale też nie zawsze pomimo ciągłej pracy nad wszystkim zawsze jest „kolorowo”, cudownie i fantastycznie. Nie. Często jest też bardzo ciężko i na wszystko człowiek musi mieć ogrom siły, szczególnie pod względem psychicznym. Mamy do czynienia z żywymi istotami, które mają swoje lepsze i gorsze dni.

Na przykład widoczny na zdjęciu Mubijas vel Thai  to przedstawiciel rasy psów należącej do grupy psów pierwotnych. Charakterny indywidualista, silny, niezależny, mocny z dominującą dużą dzikością, chcący żyć na swoich zasadach. Ze względu na odizolowanie Tajlandii od reszty świata rasa ta zachowała „czystość” i nie doszło do skrzyżowania z innymi rasami, stąd zachowany został do dziś jego dziki i pierwotny instynkt oraz wygląd.

Mubijas to pies bardzo uczuciowy i lojalny dla swoich ludzi, ale już wszyscy pozostali, to dla niego wrogowie i zagrożenie. Nie jest to żaden „słodki niunieniek”, a tak jak już wcześniej napisałam silny, niezależny, mocny, znacznie dziki, charakterny pies, który wymaga bardzo mądrego prowadzenia go w ogromnym szacunku.

Tak samo Mafija  zwana przez nas kosmitką , no kiedyś na początku to piranią, jak i pozostali psi  członkowie to bardzo charakterne, indywidualnie psy, ale dzisiaj niech na razie starczy o samym Mubijasie.

 Fajnego dnia i wieczoru Wam życzymy i pamiętajcie, że „kolorowe zdjęcia ” to nie wszystko. Za nimi kryje się ogrom, ogrom i jeszcze raz ogrom nieustannej pracy.