NIE STOSUJ PRZEMOCY.
Opublikowano: 2020-07-02

NIE STOSUJ PRZEMOCY.

Jeżeli ktoś doradza wam przemoc, to chrońcie swoich psich przyjaciół i siebie przed takimi ludźmi. Jeżeli ktoś doradza wam przemoc, to chrońcie swoich psich przyjaciół i siebie przed takimi ludźmi, choćby w waszych oczach wydawali się wcześniej największymi autorytetami, bo są weterynarzami, treserami, trenerami i ‘behawiorystami’. Autorytet to osoba godna naśladowania, a ktoś kto stosuje przemoc, czy zaleca jej stosowanie, to osoba godna pożałowania.

Ile razy słyszeliście w swoim życiu takie wypowiadane głupoty?

– “Twój pies nie może przejść pierwszy przez drzwi, to ty jako samiec alfa musisz wejść pierwszy.– “Żeby pokazać psu kto rządzi, najpierw ty musisz zjeść posiłek, a pies niech czeka i patrzy.”– “Kiedy pies na ciebie skacze nadepnij mu na tylne łapy, tak żeby go bolało.”– “Kiedy pies na ciebie warczy bij go po pysku, żeby wiedział, że nie wolno.”– “Kiedy pies robi coś źle złap go za kark jak suka i potrząsnij.”

– “Kiedy pies cię gryzie przewróć go na plecy i tak mocno trzymaj dopóki nie ulegnie.”–  “Wkładaj rękę do miski psa i zabieraj mu miskę kiedy je, będzie wiedział, że to ty jesteś panem i władcą, no bo nie gryzie się ręki która karmi.”– “Kiedy pies wskakuje na kanapę, a ty tego nie chcesz uderz go z całej siły gazetą, albo kapciem. Potem jak będzie próbował pokażesz tylko gazetę, albo tego kapcia.”– “Jak pies ciągnie załóż kolczatkę, tylko umiejętnie.”– “Jak nie pomaga kolczatka załóż obrożę prądową.”– “Dalej nie pomaga? No matko, co za oporny durny pies nałóż kolczatkę i obrożę prądową razem.”– “Cokolwiek pies robi, co się tobie nie podoba bij!”– “Pies gryzie cię po rękach, wykręć mu z całej siły fafle, albo uszy.”

– “Jak będzie się rzucał do innych psów karabińczykiem od smyczy uderz psa pomiędzy łopatkami.”– “Twój pies lata jak wariat, ciągle zaczepia, gryzie, nie umie się uspokoić wrzuć go do kenela i trzymaj tak długo, aż się nie uspokoi.”

– “Szczeniak zsikał się na dywan, weź go za fraki i włóż pysk w siki odrazu zrozumie, że w domu się nie szcza.”

“Znawców” i “doradców”, szczególnie internetowych na temat “wychowywania” psa potencjalny właściciel może znaleźć na każdym kroku, ale to już od mądrości tego właściciela będzie zależało jak poprowadzi w życiu swojego psa. To już od tego właściciela będzie zależało czy chce mieć u swojego boku psiego przyjaciela wychowywanego we wzajemnym szacunku, zaufaniu i mądrej miłości, czy tresowanego psa robota, wobec którego zastosuje wszelkie metody i narzędzia awersyjne, prowadzące tylko do zastraszania i tłumienia psa, który zamiast ufać będzie się bał, a to nie ma nic wspólnego z wychowaniem.

Drodzy właściciele chrońcie swoje psy przed beznadziejnymi “znawcami” i “doradcami”. Nawet jeżeli ktoś w waszych oczach zdaje się być największym autorytetem, a poleca wam stosowanie w stosunku do waszego psa: bicie, kopanie, szturchanie, zastraszanie, krzyki i wiele wiele innych…, to wiedz, że taka osoba kompletnie nie zna się na psiej psychice i emocjach. Jeżeli szukacie autorytetu w danej dziedzinie to przede wszystkim zwróćcie najpierw uwagę na to, jakie taka osoba ma podejście do psów, szczególnie swoich psów.

A na filmie Roxulka i Mufasa, szczęśliwe psiaki, wychowywane w mądrej miłości, wzajemnym szacunku i zaufaniu, które chcą być przy swoim człowieku dlatego, że chcą, a nie dlatego, że nie mają innego wyboru i muszą.