NAUKA I SZKOLENIE.
Opublikowano: 2020-03-02

NAUKA I SZKOLENIE.

W psim Collegu LikeDog stawiamy tylko i wyłącznie na naukę psiaków w sposób humanitarny Nie uznajemy żadnej przemocy względem zwierząt i gardzimy wszelkimi okropnymi gadżetami typu : obroże prądowe, kolczatki i łańcuszki zaciskowe. Zawsze też uświadamiamy często nieświadomych właścicieli, ile zła niesie złe traktowanie psiaków, czy używanie tych wszelkich paskudnych przedmiotów. Psy to wspaniałe istoty, które jednego co potrzebują to zrozumienia, szacunku i mądrej miłości.

Nawet te, które komuś wydają się straszne, okropne, agresywne, bez kontaktu, one również potrzebują najpierw mądrej diagnozy, a następnie mądrej pracy, mądrego prowadzenia, zrozumienia, zrozumienia i jeszcze raz zrozumienia i cierpliwości w osiągnięciu lepszego celu. Nigdy, ale to przenigdy żaden pies nie zasługuje na to, aby być bitym, szarpanym, przyglebianym do ziemi, kopanym, czy duszonym. Żaden pies nie chce się “uczyć” życia, rozumienia go poprzez bicie, duszenie na cholernej, paskudnej kolczatce, obrzydliwym łańcuszku zaciskowym, czy też poprzez strzały z obrzydliwej prądówki.

Tylko jak one mają to powiedzieć, jak pokazać, co one mogą??

Nad wszystkim stoi człowiek i to on rozdaje karty. I niestety świat roi się od takich “znawców” i pastwicieli, którzy wciskają często zagubionym właścicielom, że bez “strzału w łeb, bez kopania, bez duszenia psa się nie wychowa” A “obroże prądowe, kolczatki, łańcuszki zaciskowe to akcesoria do nauki” 

Pamiętajmy, że poprzez takie okrutne zachowania względem psa i stosowanie tych parszywych rzeczy nie pomagamy swojemu psu w nauce, nie uczymy go, a pastwimy się nad nim, pokazując mu, że kompletnie go nie rozumiemy, powodujemy brak zaufania do siebie, strach i bezradność. Pamiętajmy, że psy, to wspaniałe istoty wspniale się uczą, kiedy są zrozumiane, kiedy mają wybór. One nie chcą chodzić w kółko wśród innych psów jak na spacerniaku i być ciągnięte na podwieszonej kolczacie przy innych psach.

Do czego to im jest potrzebne??

W ten sposób zabija się ich godność i generuje mnóstwo problemów natury psychicznej i fizycznej. Pamiętajmy, że psy pojawiają się przy nas, nie po to, aby nimi pomiatać, ale po to, aby je rozumieć i mądrze prowadzić przez życie. A one, kiedy są zrozumiane, mądrze prowadzone przez życie, stają się niesamowicie dumne, myślące, stabilne emocjonalnie i zakochane w swoim człowieku do granic możliwości. Oczywiście kochają mądrze