KILKA SŁÓW OD KARMELKA.
Opublikowano: 2020-04-02

KILKA SŁÓW OD KARMELKA.

Kilka słów od Karmela do innych właścicieli psów.

  1. “Przede wszystkim to zawsze szanuj swojego psa.
  2. Jeżeli masz zły dzień, a masz ćwiczyć ze swoimi psem to odpuść sobie, bo znając życie wyładujesz swoj zły humor na swoim psie , przez co nie zyskasz w jego oczach autorytetu, będzie się Ciebie tylko bał, a w najlepszym wypadku będzie miał Ciebie za niestabilnego emocjonalnie wariata.
  3. Pracuj ze swoim psem w spokoju, przede wszystkim patrz na jego emocje, staraj się go zrozumieć i miej dla niego dużo cierpliwości. 
  4. Nie krzycz, a raczej nie drzyj się na swojego psa. Wszelkie wrzaski i krzyki to niestosowne środki wychowania. Jak się drzesz, to dla Twojego psa ten krzyk jest tym, co dla Ciebie syrena strażacka, którą słyszysz z odległości jednego metra.
  5. Nie uczłowieczaj swojego psa. On tego nie chce. Chce, żebyś go szanował i rozumiał, ale on chce być psem i chce się spełniać jako pies. To tak gdybyś Ty miał być psem. Wiem, wiem nie chciałbyś  Ciężka sprawa nie?
  6. Nie oceniaj psa, że jest nikczemny, podstępny, uparty. My psy nie jesteśmy tacy i nie chcemy być tak odbierani. My nie znamy różnicy między “dobrym” a “złym”, zanim nas tego nie nauczycie.
  7. Nie zgrywaj się, nie szczuj swojego psa na innych, nie rób z niego niepotrzebnego agresora, bo w pewien dzionek uczeń przerośnie “mistrza” i się zdziwisz mocno.
  8. A wogóle to bierz przykład z mojej Magdy, to będziesz miał tak wspaniałego psa, jak ja  A ja kiedyś nie byłem takim słodziakiem. Jak mnie moja Magda zaadoptowała, to dałem jej nieźle popalić. A teraz taki super chłopak ze mnie.