JAKIE TO WSPANIAŁE.
Opublikowano: 2021-01-02

JAKIE TO WSPANIAŁE.

Jakie to wspaniałe i cudowne być zrozumianą, wspieraną, mądrze uczoną i mądrze kochaną przez swoich ukochanych ludzi .

Ja to wszystko mam i jestem przeszczęśliwa . Moja Magda bardzo dba o mój prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny, dzięki temu wspaniale się rozwijam pod każdym względem Robię się bardzo mądra, myśląca i dumna, bo o to właśnie chodzi mojej Magdzie i nad wszystkim każdego dnia wytrwale i sumiennie pracuje Kto mnie pamięta, jak się pojawiłam u Magdy, ten wie, że byłam wtedy dzika, wiecznie wrzeszcząca, prowokująca i atakująca wszystkich i mocno gryząca. A teraz już się robi ze mnie taka psia dama, a mój mądry wyraz psycholka świadczy o tym jak jestem mądrze prowadzona przez życie. – – Mafija .

P. S. Pamiętajcie drodzy opiekunowie swoich psiaków, że można bardzo wiele osiągnąć, aby Wam się wspólnie dobrze żyło, ale też pamiętajcie, że aby tak było, to nad wszystkim należy systematycznie pracować. I to nie tylko nad psiakiem, ale Wy też musicie pracować nad sobą, jeżeli chcecie, aby w Waszej psio – ludzkiej drużynie panowały spokój i zrozumienie.

Jeżeli chcecie mieć fajnego, mądrego, kontaktowego, zrównoważonego psychicznie psiaka musicie od małego zapewnić mu mądrą naukę. I pamiętajcie drodzy opiekunowie swoich psiaków, że mądra nauka nie ma nic wspólnego z tresurą . To są bardzo dwa różne światy kompletnie do siebie nie pasujące, a wręcz się ze sobą „gryzące”.

Pamiętajcie, że od chodzenia w kółko wśród innych psów i zmuszania swojego psa do chodzenia „przy nodze”, bądź kazania mu ciągłego warowania nie będziecie mieć szczęśkiwego, mądrego i stabilnego emocjonalnie psa. Wręcz odwrotnie. Spowodujecie, że Wasz pies będzie czuł się niezrozumiany, zagubiony, smutny i nie będzie szczęśliwy. Psy potrzebują w swoim życiu mądrej, przemyślanej nauki i właśnie taką otrzymują w psim Collegu LikeDog, gdzie największym fenomenem są psy uczące specjalistycznie przygotowane do pracy z innymi psami. Przygotowanie psa na psa uczącego, to ogromna, codzienna praca połączona z wykorzystywaniem bardzo ważnej wiedzy i praktyki.

Wracając do Waszych psio-ludzkich relacji drodzy opiekunowie swoich psiaków, to obserwuję jak wiele osób narzeka na swoje psy, na to jakie są, ale też widzę jak te tylko narzekające osoby nic od siebie nie dają i nie robią, aby te ich psiaki były inne.Pamiętajcie, że wszystko wymaga zrozumienia i pracy, pracy i jeszcze raz pracy nad wszystkim. A jeżeli coś, co powinno być dla Was normalne i oczywiste, nie jest takie, na przykład to, że o psiaka trzeba dbać, opiekować się nim, zapewnić mu prawidłową edukację, leczyć go, kiedy zachodzi taka potrzeba, to zastanówcie się, czy Wy w ogóle powinniście mieć tego psa. — Magda.