HUMANITARNA PRACA Z PSEM.
Opublikowano: 2020-03-13

HUMANITARNA PRACA Z PSEM.

Bardzo ważne jest aby odróżnić humanitarną pracę z psem oraz procesy resocjalizacji od tresury psa.

Tresura to często zapodawanie awersyjnych bodźców psu po to, aby wykonał jakieś ćwiczenie. Czyli szarpnięcie, gwałtowne korekty, szarpanie na łańcuszkach, kolczatkach, używanie wszelkich zacisków, podduszanie psów, podwieszanie, krzyczenie na psy i bicie ich.

W psim Collegu LikeDog przygotowujemy psiaki i uczymy je radzenia sobie w codziennym życiu. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie i powodujemy że nasi psi uczniowie są przede wszystkim bardzo zrozumiani przez swoich właścicieli, ale tak dobrze zrozumiani, tak jak powinno być.

Nasi psi uczniowie w psim Collegu LikeDog mają stworzone wspaniałe warunki do nauki, przez co uczą się rewelacyjnie.  I nie tylko uczą się tego, co trzeba, ale również fantastycznie spędzają czas bawiąc się. A jak zabawy w psim Collegu to tylko oczywiście mądre i uczące.

A potem w taki fajny sposób wyuczony w psim Collegu LikeDog psi uczeń super sobie żyje ze swoją ukochaną ludzką rodzinką, wszyscy cieszą się sobą, rozumieją się, na spacerach korzystają z uroków przyrody i ze współczuciem patrzą na przechodzącego obok wytresowanego psa, który idąc ze strachem przy swoim treserze noga w nogę myśli błagalnie, aby tylko nie dostać. A potem po powrocie jest wrzucony do klatki i tak toczy się jego szare i smutne pieskie życie. No a w międzyczasie tresowany pies będzie “bawił” innych bez empatii oglądaczy, kiedy będzie w kółko chodził przy nodze i warował, żeby jego treser mógł zabłysnąć w potędze swojej tresury.

Na szczęście psiaki, które mają rozumnych, empatycznych i mądrze myślących właścicieli nie muszą być i nie są marionetkami a szczęśliwymi, spełnionymi psiakami.Tak jak to ma miejsce w psim Collegu LikeDog