DO ZASTANOWIENIA SIĘ, PRZEANALIZOWANIA<br>I WIADOMOŚCI.
Opublikowano: 2020-03-02

DO ZASTANOWIENIA SIĘ, PRZEANALIZOWANIA
I WIADOMOŚCI.

Pamiętaj, że trafiając do psiego Collegu LikeDog trafiasz do specjalisty od psich zachowań. Nigdy nie myl specjalisty od psich zachowań, czyli

dyplomowanego behawiorysty ze zwykłym “podwórkowym treserem”, ponieważ są to ogromnie różniące się dwa światy kompletnie do siebie nie pasujące.

To tak jakbyśmy mieli porównać żarówkę do świeczki. Spotykając się ze 

mną, czyli z behawiorystką, wiedź, że spotykasz się z osobą, która w mądry i profesjonalny sposób będzie chciała pomóc Twojemu psiakowi, jak i również Tobie, bo jeżeli pies nie daje sobie rady że swoimi emocjami, cierpią też na tym często jego najbliżsi . Pamiętaj, że zawsze na

pierwszym miejscu najważniejsze będą dla mnie emocje i samopoczucie Twojego psa. Tutaj nie pozwolę na jakiekolwiek pastwienie się nad psem i nigdy nie pozwolę na jakiekolwiek zakładanie psu przedmiotów wywołujących strach i ból typu: kolczatki, dławiki, obroże prądowe, łańcuszki zaciskowe.

Trafiasz do specjalisty, więc będzie trzeba wszystko zrobić w sposób profesjonalny rozkładając wszystko na czynniki pierwsze i zaczynając od początku czyli po obserwacji Twojego psa, późniejszej analizie, przypadku oraz rozmowie z Tobą, na pewno będziemy rozmawiać o błędach zrobionych przez Ciebie, bo zazwyczaj stąd się biorą problemy, gdzie człowiek w sposób nieświadomy, albo świadomy z racji często niewiedzy popełnia mnóstwo błędów. Aby w sposób profesjonalny pomóc psu, musimy pracować nad wszystkim i nad każdym. Wtedy też dam już pierwsze wskazówki, co robić, a czego nie robić, żeby już od tej pory zacząć pracę z psiakiem.

Zdaj sobie sprawę, że z całą psio – ludzką ekipą LikeDog będziemy robić wszystko, aby jak najlepiej pomóc Twojemu psu wyjść ze swoich problemów, a to jest często bardzo ciężka, odpowiedzialna, ryzykowna praca, szczególnie gdy przywozisz nam psa bardzo agresywnego, a do tego bez kontaktu z zewnętrznym światem. 

Zgłaszasz się do specjalisty, więc pamiętaj, że aby osiągnąć coś lepszego, najpierw musimy “wyrzucić na wierzch” wszystkie niefajne sprawy, aby potem zrobić tak, żeby zadziało się lepiej. Więc staraj się nie zapominać, że Twój pies już kogoś bardzo pogryzł, że zagryzł, albo, że Ty stosowałeś w stosunku do niego bardzo złe “metody” wychowawcze. To wszystko ja muszę wiedzieć, ponieważ to jest bardzo istotne, aby umiejętnie zaplanować przebieg procesu resocjalizacji, a poza tym tuszując pewne sprawy bardzo nas, całą ekipę LikeDog narażasz na utratę zdrowia i życia.

Nie kombinuj, nie sprawdzaj sobie, że jak już przybyłeś do mnie, to jak Twój pies na mnie zareaguje, a ja nie chcę potem usłyszeć, że chciałem sprawdzić, czy mój pies też tak pogryzie behawiorystkę, jak do tej pory gryzł innych . Jeżeli Wiesz, że Twój pies jest już do czegoś “zdolny”, zachowaj bezpieczną odległość, zabezpiecz go i nigdy nie narażaj na nic innych ludzi, ani zwierząt. Pamiętaj, że to właściciel jest odpowiedzialny za swojego psa.

Musisz sobie uzmysłowić, że jeżeli “pracowałeś” długo nad tym świadomie, bądź nie, że Twój pies ma teraz takie problemy, to nie wymagaj od niego, żeby nagle się on zmienił. Tak się nie da, a Ty zamiast mieć pretensje do swojego psa i do wszystkich dookoła, za to nie do siebie zrób sobie taką prostą “wyliczankę”, a po niej “rachunek sumienia ”  Załóżmy, że Twój pies ma problemy, które trwają około, no miesiąca powiedzmy, a wiadomym jest, że często te problemy trwają latami, ale zostańmy przy tym miesiącu, policzmy ile miesiąc ma dni, potem każdy dzień rozbijmy na godziny i już nam się trochę uzbiera, a Ty nagle chciałbyś, aby Twój pies, jak w zaczarowanej baśni “ozdrowiał” przez parę godzin.  Procesy teraupetyczne, to często długotrwałe procesy, ale dzięki temu możecie Ty i Twój pies zacząć lepiej żyć.

Pamiętaj, że tutaj u mnie i ode mnie pies otrzyma specjalistyczną pomoc i naukę, za to nigdy nie zgodzę się na jakiekolwiek bezsensowne tresowanie go i robienie coś przeciwko niemu. Możesz wiele rzeczy na początku nie rozumieć, ale jeżeli po

wstępnej obserwacji psa, proszę, abyś czegoś nie robił ze swoim psiakiem, to weź sobie to do serca, bo po co później mam po paru dniach dostawać smutną informację, że niestety stało się to, przed czym przestrzegałam.

Zapamiętaj jeszcze raz . Ja nie jestem od tego, aby psa tresować, żeby leżał karnie długi czas, bądź wykonywał jakieś beznadziejne głupoty, bądź chodził karnie przy nodze. Ja jestem od tego, aby umiejętnie i profesjonalnie pomóc psu i też Tobie, albo umiejętnie przygotować psiaka do radzenia sobie ze swoimi emocjami na codzień w życiu. Ode mnie nie usłyszysz, że “pies to nic”, “że pies ma Ciebie zabawiać”, “że z psem trzeba krótko” i że “pies czuje się szczęśliwy przesiadując całe dnie w klatce w domu” Ode mnie usłyszysz całkiem coś innego, a przede wszystkim jeżeli faktycznie kochasz i szanujesz swojego psiaka i chcesz faktycznie nie tylko dla siebie, ale i też dla niego jak najlepiej, to będąc przy psio – ludzkiej ekipie LikeDog zobaczysz, czego faktycznie potrzebują psiaki i co tak naprawdę jest szczęściem dla nich.