BRAK ZROZUMIENIA.
Opublikowano: 2022-04-01

BRAK ZROZUMIENIA.

Bardzo dużo psiaków cierpi z powodu kompletnego braku zrozumienia przez swoich opiekunów.

Dużo ludzi kompletnie nie rozumie swoich psów, a często wcale nie chce zrozumieć, przez co narażają swoje zwierzęta na niepotrzebny stres, strach, brak poczucia bezpieczeństwa i doprowadzają do niepotrzebnych chorób, do agresji i tworzą ze swoich psów psich „wariatów „.

Dużo ludzi podchodzi do swoich zwierząt w bardzo egoistyczny sposób, nie patrząc kompletnie na potrzeby swojego psa, na to, co on potrzebuje a czego nie, na to co lubi, a czego nie lubi, za to bardzo narzucają mu ,to co oni chcą, co im pasuje, co ich bawi i cieszy nie licząc się kompletnie z emocjami swojego psa.

Psy bardzo często pokazują, czego nie chcą, co im nie pasuje, kiedy proszą o zachowanie przestrzeni, no chyba, że już są tak stłumione i stłamszone, że nic nie pokazują, jest im wszystko obojętne, ale niestety dużo ludzi kompletnie na to nie reaguje, nie przestrzega psich zasad i dalej osaczają swoimi osobami i swoim zachowaniem te swoje niezrozumiane i zagubione zwierzęta, zmuszają do przytulania, całują, poklepują, dotykają, ściskają, gdzie pies wyraźnie i na wszystkie sposoby pokazuje, że te tego nie lubi i nie chce.

Tak. Dokładnie. Dużo psów nie chce, nie znosi, nie lubi z różnych przyczyn i powodów znosić ludzkich emocji, zachcianek i fanaberii. A niestety muszą… A potem jest zdziwienie, dlaczego pies jest dziwny, wybuchowy, agresywny i wykonuje wiele różnych dziwnych zachowań.

Pamiętajcie zawsze i wszędzie, a jak nie wiecie jeszcze tego , że pies to nie człowiek, tylko przedstawiciel gatunku różniącego się od ludzkiego.

Dajcie swoim psom być psami, zapewnijcie im wszystko, co bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego, oraz prawidłowego funkcjonowania, nie zmuszajcie swoich psów do bycia ludźmi i pamiętajcie, że nie przestrzeganie potrzeb psa, zmuszanie psa do znoszenia zachowań ludzkich, robienie czegoś, czego on bardzo nie chce ,na przykład „przytulanie” ,branie na ręce, całowanie, ględzenie ciągłe do psa i inne takie podobne, jest PSYCHICZNYM ZNĘCANIEM SIE NAD ZWIERZĘCIEM 

A na zdjęciu zrozumiany, dumny, mogący być sobą przy mądrej kontroli człowieka, mądrze uczony i prowadzony przez życie psi maluch Mubijas vel Thai.