To nie psy są głupie.

mądrość psów

TO NIE PSY SĄ GŁUPIE JAK TO CZĘSTO SŁYSZYMY OD WŁAŚCICIELI.


To nie psy są głupie i nienormalne jak to często słyszymy od właścicieli, to ludzie sprawiają, że one nie radzą sobie ze swoimi emocjami przez co takie się im wydają. To ludzie powodują swoim głupim i egoistycznym zachowaniem, że psy są wiecznie pobudzone, znerwicowane z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi.


Czy naprawdę tak trudno jest pojąć, że psy nie znoszą:
- jak się im dmucha w nos i uszy,
- ciągnie za ogon,
- oklepuje jak worek treningowy,
- drażni,
- ciągnie za fafle,
- wkłada rękę do pyska żeby pies gryzł,
- straszy,
- na siłę przytula, głaszcze,
- łapie za język,
- zatyka nos,
- ciągnie za wąsy,
- ciągle się gada, że mają czegoś szukać “szukaj, szukaj, szukaj”,
- szczuje na kaczki, ptaki, koty “bierz, bierz, bierz”
- ciągle w nieskończoność rzuca piłkę, aż pies padnie z wycieczenia,
- pod przymusem każe wykonywać komendy,
- bądź bije.


Robiąc te wszytskie rzeczy powyżej wymienione, na własne życzenie tworzysz sobie wiecznie pobudzonego psiego wariata z zaburzeniami psychicznymi, których następstwem są choroby i pogorszenie stanu zdrowia psa. Zanim zaczniesz się wściekać, bić, karać i wiele wiele innych swojego psa za zachowania, które cię wkurzają odpowiedź sobie na pytanie czyja to tak naprawdę jest wina i kto jest tego przyczyną. Pies to istota żywa, której należy się zrozumienie i szacunek. Nabycie psa nie daje nam prawa robienia z nim i jemu, co tylko chcemy zaspokajając swoje ludzkie chore i egoistyczne potrzeby, kompletnie nie uwzględniając i nie szanując potrzeb psa.

A Ridziunia  i Texadka  jeszcze raz przypominają  Szanuj swojego psiego przyjaciela, kochaj go mądrą miłością i rób wszystko tak, aby twój psi przyjaciel był przy tobie dlatego, że chce, a nie dlatego że musi i nie ma innego wyboru.

Opublikowano: 2020-05-24